Články

Video: liečte bonsai po páde jeho listov

Video: liečte bonsai po páde jeho listov

Vďaka poradenstvu odborníkov z Plant Clinic pochopte choroby vašich kvetov a naučte sa ich ošetrovať. Dnes je to bonsai, ktorý je po páde listov podrobený Jacquesovi. Postupujte podľa jeho analýzy a odporúčaní na videu!

Otázka od používateľa

Tu je Freddy bonsai. Je to čínsky brest. Býva vo vnútri za slnečným oknom. Freddy má silnú tendenciu stratiť všetky svoje listy. Korene a zem sú pokryté bielou farbou a myslím si, že v jej kmeni je diera. Podarilo sa mu získať niekoľko listov vďaka pobytu v plastu na slnku. Ale odkiaľ pochádza táto pravidelná strata? Aké sú správne kroky na udržanie zdravia po celý rok?

Pozrite si video

ID videa = "0" /

Vyšetrovanie a diagnostika

Bonsaje sú miniaturizované stromy a vysadené v kvetináčoch. Nachádzajú sa na terasách aj vo vnútri domu, aby dokončili výzdobu. Pre svoj dobrý vývoj si tento druh rastlín spravidla vyžaduje slnečné miesto a pravidelné zavlažovanie. Príliš veľa vody môže spôsobiť pád listov. Keď padajú listy, usadia sa na zemi a vytvoria bielu pleseň.

Niektoré odporúčania

V záujme boja proti pádu listov bonsaje je dôležité obmedziť zalievanie. Ako prvý krok je vhodné použiť odtokovú nádobu s niekoľkými otvormi v spodnej časti. Tieto otvory skutočne zabránia prebytočnej vode v kvetináči. Tento typ rastliny by mal byť napojený iba raz za dva týždne pomocou pol pohára vody. Listy môžete postriekať aj sprejovou fľašou raz týždenne. Postupujte podľa pokynov nášho odborníka, aby bola vaša bonsai lepšia. Vy tiež položte svoje otázky na klinike rastlín!