Články

Video: povoľte skrutku

Video: povoľte skrutku

Snažili ste sa už niekoľko minút zbytočne odskrutkovať skrutku? Musíte rozobrať mixér, ale všimli ste si, že je hrdzavý a obávate sa, že nebudete môcť odskrutkovať jeho skrutky? Laid Azzi zo spoločnosti Papabricole.com vysvetľuje, ako uvoľniť skrutku.

Pozrite si video:

Rust, nepriateľ skrutky

Hrdzavú skrutku je veľmi ťažké odskrutkovať. Hrdza v skutočnosti napína skrutku a sťažuje manévrovanie. Pri opuchoch má hrdza silu 500 kilogramov na cm².

Odskrutkujte hrdzavú alebo príliš tesnú maticu

Na odskrutkovanie hrdzavej alebo príliš tesnej matice potrebujete dve ploché kliešte alebo v ideálnom prípade dva nastaviteľné kľúče, aby ste mohli nastaviť šírku rukoväte. Dotiahnite prvý nastaviteľný kľúč okolo jednej z matíc. Nastriekajte prenikavý produkt na maticu. Nechajte pôsobiť 5 až 10 minút: produkt sa bude posúvať pozdĺž závitu a jesť hrdzu vo vnútri skrutky. Potom utiahnite druhý nastaviteľný kľúč okolo druhej matice a potom ovládajte dva kľúče, každý v jednom smere. Ak skrutka odoláva, nechajte preniknutý produkt pôsobiť tak dlho, ako je to možné. Môžete tiež vložiť skrutku do zveráka, aby ste uvoľnili obe ruky a tým mali väčšiu silu na odskrutkovanie druhej matice. Nakoniec sú kovové rúrky, do ktorých vkladáme rukoväť nastaviteľného kľúča, aby sme ju mohli ďalej ovládať a potom získať vyššiu silu. Vďaka dobrej rade Laida Azziho a s trochou trpezlivosti by vám už nemal žiadny skrutkovač odporovať! Pozrite si video Uvoľnite skrutku na stránke Minutefacile.com. Produkoval Minute Facile.