Články

Vyberte vhodné elektrické náradie

Vyberte vhodné elektrické náradie

Začíname pracovať pre domácich majstrov, ale nevieš, ktoré nástroje si kúpiť? Tu je návod, ako zvoliť správne elektrické náradie pre domácnosť.

Nárazová vŕtačka

Pre relatívne malé opravy nie je potrebné okamžite získať veľkú flotilu náradia. Vrták s kladivom bude spočiatku trik. Ak potom budete musieť vykonávať rôznorodejšie práce, postupne si kupujte ďalšie elektrické náradie. Vŕtacie kladivo prepichuje drevo a kov. Vďaka údernému mechanizmu môžete vŕtať do stien. Je vhodné kúpiť dvojrýchlostnú vŕtačku. Prvý poskytuje dostatočný výkon pre vŕtačky s veľkým priemerom a na skrutkovanie veľkých skrutiek; druhá rýchlosť umožňuje prácu s vrtákmi s malým priemerom.

Vŕtačka s príklepom

Ak má váš domov veľa betónových stien, zvoľte malú vŕtačku s príklepom. Je schopný prejsť najťažším betónom takmer bez námahy. Pri nákupe nezabudnite zvoliť príklepovú vŕtačku vybavenú dorazom rotácie, aby ste mohli mať aj sekací režim.

Akumulátorový skrutkovač

Pre rýchlu inštaláciu a odstránenie skrutiek je získanie akumulátorového skrutkovača dobrou investíciou. Akumulátorové vŕtačky a skrutkovače sú oveľa výkonnejšie, najmä na montáž zariadení alebo montáž nábytku.

Skladačka

Jigsaw je viacúčelová elektrická píla pre domácnosť. Píja drevo, drevené deriváty, ako sú drevotrieskové dosky alebo plasty a kovy. Na druhej strane môžete čepeľ nahradiť špeciálnou špičkou na rezanie mäkkých materiálov, ako sú textil, koža a izolačné materiály. Odborné poradenstvo: elektrické náradie sa často predáva v puzdre s vhodným príslušenstvom. Tieto ponuky sú mimoriadne výhodné z hľadiska ceny. Autor: © Bosch SAS Francúzsko