Podrobne

Cascata, vodopád kávovar od Morphy Richards

Cascata, vodopád kávovar od Morphy Richards

Ako študent som mal v kuchyni dva posvätné predmety: nekvalitnú dvojplatničku (ktorá toho študenta nevedela) a svojho talianskeho kávovaru. Jeden nešiel bez druhého, ale často som zabudol, že jeden bol na druhom, čo ma prinútilo vypiť spálenú kávu (zároveň som ho len pil na kofeín a nespavosť deň pred čiastočným). Na druhej strane, ak som ich nezabudol oddeliť v pravý čas, taliansky kávovar dodržal svoje sľuby, a preto je tento študentský kávovar vždy doma pre svoje dobré a lojálne služby. Práve pri objavovaní nového kávovaru Cascata od Morphyho Richardsa som sa ponoril do týchto kofeínových spomienok, pretože tento kávovar s filtrom sleduje cestu, ktorá mi pripomína cestu talianskeho kávovaru.
V skutočnosti s tým dvaja nemajú nič spoločné, je však príliš neskoro na to, aby som preskúmal celý môj úvod. Originalita kávovaru Cascata spočíva v tom, že má iba jednu nádobu na vstupnú vodu a prichádzajúcu kávu. Preto pracuje na uzavretom okruhu, pretože zahriata voda stúpa cez rukoväť, aby prešla cez filter a potom spadla späť do východiskovej nádoby. Vidím dve výhody: Najprv znížime veľkosť kávovaru a navyše udržiava čistú štartovaciu nádobu, pretože je prístupná (myslím, že som teraz nevyčistil nádrž na vodu môjho kávovaru) premýšľajte o tom).
Tento kávovar Cascata je tiež vybavený ovládacími prvkami, ktoré vám umožňujú voliť medzi dvoma teplotami (85 a 95 ° C) a 8 silami kávy. Automaticky sa zastaví a potom prejde do udržiavacieho režimu, aby udržal svoju kávu na správnej teplote bez toho, aby ju spálil. Bol som celkom presvedčený o systéme, až kým som nevidel video, ktoré predstavuje zariadenie, a najmä časť, kde sa káva nalieva do šálky, uvedomíme si, že káva má farbu šťavy ponožky, toto čo nie je dobré (pokiaľ sa vám páči káva taká v Morphy Richards). Ďalšou obavou je, že káva sa skutočne niekoľkokrát tam a späť vracia a neviem, či sa náhle doba prípravy náhle predĺži a či kvalita kávy nie je ovplyvnená.

Morphy Richards, kávovar s filtrom Cascata, 119 EUR