Urobte cestu pre dizajn s Dyson!

Urobte cestu pre dizajn s Dyson!

Technológia Dyson je súčasťou nášho každodenného života už mnoho rokov - doma aj na verejných miestach. Britská spoločnosť, ktorú vedie charizmatický zakladateľ James Dyson, je skutočne priekopníkom vo vynáleze a marketingu mnohých bežných zariadení. Ventilátor bez svetlosti? Je to Dyson. Extrémne rýchly sušič rúk? Dyson. Bezvreckový vysávač? Znova Dyson! Kto však stojí za týmito revolučnými vynálezmi a takým úspechom? Vysvetlenie.

Anglický úspech

James Dyson je mladý vynálezca s láskou k obchodu. Vytváranie, zlepšovanie a zavádzanie vašich nápadov do praxe je to, čo ich poháňa! Hneď ako opustil školu, bol poverený projektmi vnútornej architektúry a začal si predstavovať svoje prvé prototypy. Potom sme v 70. rokoch a vo svete domácich spotrebičov je stále čo robiť, čo sa v posledných rokoch zmenilo len málo. V roku 1978, naštvaný vlastným vysávačom, ktorého filter sa stále upcháva, začal vyrábať priemyselnú cyklónovú vežu s odstredivou silou. Nápad? Prach prelet'te do nádoby, ktorá nahrádza tradičný vak, a to tak, že pri vzduchovom filtri nestagnuje jeho súčasným upchatím. O 5 rokov neskôr, po 5127 prototypoch a veľkom odhodlaní, je technológia Dyson konečne pripravená! James Dyson potom cestoval nadnárodnými spoločnosťami a spoločnosťami pre domácnosť so sídlom v Európe, aby predali svoj vynález na základe licenčnej zmluvy. Po mnohých odmietnutiach sa obráti na Spojené štáty, pokiaľ ide o inovácie, opatrnejší ako Európania. Napriek výkonu a obchodnému potenciálu produktu to bola ďalšia porucha. Keď sa James chystá prehodiť všetko, oslovila ho japonská spoločnosť Apex, ktorá videla cyklón v americkom dizajnovom adresári. Je to teda v Japonsku, kolíske vyspelých technológií, že James Dyson predal svoj prvý bezsáčkový vysávač po boji viac ako 3 roky! O niekoľko rokov neskôr bude môcť svoje vynálezy predávať pod vlastným menom. Úspech rýchlo na stretnutí umožňuje Jamesovi Dysonovi vylepšiť jeho produkt a znížiť ho v rôznych modeloch. Od roku 1993 predala spoločnosť Dyson po celom svete viac ako 20 miliónov vysávačov! Uvádzanie na trh prvých ventilátorov, ohrievačov a sušičiek rúk bude bezvýhradne sledovať uvedenie prvých spotrebičov Dyson na trh.

Dizajn a inovácia

Pre Jamesa Dysona musí byť dizajn veľkorysý vynaliezavý dizajn, vždy pripravený preskúmať funkciu - a estetiku, od ktorej závisí - aby sme uľahčili náš život. A tento dizajn musí byť založený na ôsmich kritériách: užitočnosť / ergonómia / jednoduchosť / ekológia / trvanlivosť / náklady / inovácie / estetika. Anglický vynálezca, ocenený mnohými medzinárodnými cenami za dizajn a obohatený o anglickú kráľovnú (!), Pokračuje v dnešnom boji za inovácie prostredníctvom svojej nadácie Jamesa Dysona. Úlohou nadácie, ktorá je skutočným veľvyslancom dizajnu pre študentov a školákov, je prebudiť dizajn, preniesť vášeň pre technológie a povzbudiť politikov, aby podporovali inovácie.