Video: liečte chorého bambusu

Video: liečte chorého bambusu

Vďaka vysvetleniam nášho hosťa Jacquesa My, odborníka z Plant Clinic, budete vedieť, ako liečiť bambusy trpiace helminthosporézou. V tejto videosekvencii má chorá rastlina zažltnutú stonku a čiernu škvrnu. Objavte odporúčania nášho odborníka na videu!

Otázka od používateľa

<< J'ai un problème avec un bambou installé dans ma cuisine depuis plus de cinq ans. Je change l'eau une fois par semaine et j'en rajoute quand il n'y en a pas assez. Un des bambous a une couleur jaune et présente des taches noires. Ses feuilles sont légèrement décolorées. Diagnostic ? >>

Pozrite si video

ID videa = "0" /

Vyšetrovanie a diagnostika

Náš užívateľ internetu predstavuje prípad bambusu uloženého v pohári vody a umiestneného v kuchyni. Nazývajú sa „stromy alebo výhonky šťastia“. Medzi týmito výhonkami sú tri zdravé bambusy a ďalšie žlté s čiernou čiarou pozdĺž stonky. Táto čierna škvrna je charakteristická pre veľmi časté ochorenie tráv, najmä bambusov: helminthosporiózy.

Niektoré odporúčania

Je nevyhnutné odstrániť choré klíčky. Za týmto účelom vytiahnite stonku, vyberte ju z hrnca a zbavte ju, aby nekontaminovala ostatných. Na udržanie bambusu v kvetináčoch je vhodné vymieňať vodu raz za dva týždne a poskytnúť rastline výživné roztoky, ako napríklad hnojivo. Môžete ich získať zo záhradného centra. Ak zmeníte iba vodu, bambusy nakoniec oslabia, čo podporí začiatok choroby. Na zabezpečenie úplného rozvoja vašich bambusov postupujte podľa pokynov nášho odborníka! Vy tiež položte svoje otázky na klinike rastlín! Tiež sa dozviete, ako zaobchádzať s bambusmi napadnutými midges.