Video: ošetrite papraď, z ktorej niektoré časti vyschnú

Video: ošetrite papraď, z ktorej niektoré časti vyschnú


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Všimli ste si, že vaša papraď stráca svoju obživu? Nasledujte túto postupnosť, kde vám Jacques, jeden z expertov z Plant Clinic, poradí s liečbou paprade, ktorého listy a niektoré stonky vysychajú. Sledujte pozorne jeho analýzy a odporúčania na videu.

Otázka od používateľa

<< J'ai depuis peu une fougère en pot dans mon bureau qui se sent mal en point. Au début elle était très belle, or à présent certaines feuilles se mettent à jaunir puis se décolorent complètement. Dois-je couper ses parties abîmées ? Est-ce simplement un problème lié à l'arrosage ou a-t-elle une maladie ? Cette plante est dans un grand bureau climatisé avec soleil le matin (Est). Je suis souvent en déplacement, du coup, je l'arrose irrégulièrement, peut-être parfois trop, parfois pas assez. Quels seraient vos conseils ? >>

Pozrite si video

ID videa = "0" /

Vyšetrovanie a diagnostika

Zlá papraď používateľa internetu je špargľového typu. Je chrapľavý a jeho listy sú podobné ihličkám. Aj keď táto rastlina môže dobre rásť v kvetináči na stole, niekedy sa stáva, že jej kvety alebo dokonca celá stonka vyschnú. Tento jav je zvyčajne spôsobený nadbytkom vody. Príliš veľa zalievania spôsobuje čiastočné zadusenie koreňa. Keď je koreň dusený, tak je to aj papraď. Ak nie je podšálka, hrniec nie je vhodný pre papradie. Tento systém umožňuje evakuovať vodu a zabrániť jej stagnácii.

Niektoré odporúčania

Po prvé, aby bolo papraď zdravé počas celého roka, dávajte pozor, aby ste ho príliš hojne alebo príliš často nezalievali. Je pravda, že zalievanie predstavuje gesto náklonnosti k rastline, ale pre túto rastlinu je do značnej miery postačujúca pohár vody. Po druhé, mali by ste uprednostniť odtokovú nádobu s podšálkom. Toto zariadenie sa používa na spätné získavanie prebytočnej vody. Postupujte podľa týchto dvoch tipov od nášho odborníka a vaša papraď bude v poriadku. Vy tiež položte svoje otázky na klinike rastlín!Komentáre:

  1. Jukora

    Excuse, I have thought and have removed this phrase

  2. Roderigo

    Excuse me for what I'm here to interfere… recently. But they are very close to the theme. Write to the PM.

  3. Norville

    Idem dať odkaz kamarátovi na ICQ :)Napíšte správu