Zelená kuchyňa: keď sa koncept stane skutočným

Zelená kuchyňa: keď sa koncept stane skutočným


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Kto už chodil na autosalóne (nepýtajte sa ma, prečo, ale už som to zažil) vie, že jednou z atrakcií tohto druhu udalosti je objavenie konceptov automobilov, tieto jedinečné exempláre poskytnúť viac či menej konkrétny obraz automobilu budúcnosti. Aj keď verejnosť tieto koncepčné vozidlá obdivuje, vo všeobecnosti skončia v skladovacej hale a koncept zostáva koncepciou. To isté sa deje v domácich spotrebičoch. Vo vyhradených salónikoch môžete často obdivovať koncepty varenia, ktoré nikdy skutočne neuvidia denné svetlo. Tento týždeň som však od spoločnosti Whirlpool dostal e-mail s oznámením, že ich koncepcia kuchyne budúcej zelenej kuchyne bude vidieť denné svetlo. Táto koncepčná kuchyňa bola predstavená v roku 2009 a ponorením sa do archívov blogu som znovu zistila, že spoločnosť Whirlpool oznámila svoju komercializáciu v roku 2012. Rovnako ako oni, aj oni si udržali slovo. Tu je koncept zelenej kuchyne, ako bol predstavený v roku 2008.
A tu je verzia uvádzaná na trh s kuchynským dizajnérom Schmidtom a premenovaná na Green Life.
Nie je potrebné, aby si odborník všimol, že koncepcia vizuálne zasiahla štandardizáciu, ale nie je to nevyhnutné. Slovom Green v názve sa domnievam, že ste pochopili, že táto kuchyňa má predovšetkým ekologický cieľ, ktorý vydáva prostredníctvom svojich spotrebičov. Prvá rúra: Whirlpool oznamuje spustenie prvej indukčnej rúry. Indukčná doska umiestnená na dne dutiny by zabezpečila rovnomerné varenie a konštantnú teplotu. Podľa spoločnosti Whirlpool by táto technológia varila až dvakrát rýchlejšie, čím by sa znížila spotreba energie o 50%.
Ďalšou inováciou, ktorú považujem za obzvlášť zaujímavú, je združovanie zdrojov medzi rôznymi domácimi spotrebičmi. Toto je prípad medzi chladničkou a umývačkou riadu. V skutočnosti sa teplo spôsobené kompresorom chladničky používa na ohrev vody v umývačke riadu. Vďaka tomu znížime spotrebu energie umývačky riadu o 10%, ale predovšetkým sa vyhneme nevyužitiu nevyužitého zdroja.
Varnou doskou je indukčná varná doska s technológiou 6. zmyslu a flexibilnou varnou zónou Flexi Cook.
Nenašiel som žiadne informácie o cene tejto kuchyne a Schmidt momentálne neinformuje o tomto novom produkte, ale s vedomím, že samotná rúra stojí 1600 €, môžeme už predpokladať, že sú na špičkovej úrovni.