Komentáre

Atmosféru dotvárajú orientálne vzory

Atmosféru dotvárajú orientálne vzory

Orientálna dekorácia má veľmi zvláštnu mágiu. Vyvoláva snívanie, útek, hojnosť a tajomstvo. Je tiež plná tepla, čo nemá priaznivý účinok, keď ste v zime. Nechajte sa inšpirovať týmto orientálnym dekorom, ktorý zahreje atmosféru a tieto vzory, ktoré sa dotýkajú (arabieh)!

Jemnosť prelamovaného kovu

Pre výzdobu tisíce a jednej noci sa musíte inšpirovať tajomnou atmosférou, ktorú vyvolali vzory vyrezané z prelamovaného kovu. Aby sa využil celý potenciál tejto techniky, používa sa so svietidlami alebo sviečkami, ktoré budú hrať svetlo a spôsobia, že sa vzory objavia na stenách a podlahe. V interiéri milujeme prelamované kovové sviečky z marockej inšpirácie (23,99 € v La Redoute) a vonku podľahneme kúzlu orientálnych sviečok značky Les jardins d'Ulysse (3 sviečky za 18 €).

Neviazanosť arabesiek

Pre extravagantnejšiu stránku používame motív arabesky, ktorý nás obklopuje a intoxikuje všetkými jeho krásami. Nachádza sa na mnohých dekoratívnych predmetoch, ako je napríklad arabeskový koberec (104.99 EUR v La Redoute) alebo vankúše Medici od Thomasa Fredericka (21,55 EUR). S rovnakou myšlienkou hojnosti môžeme použiť aj vzor zellige, ktorý je vzorom marockých mozaík: používa sa teda na posteľnej bielizni Alep (26,90 EUR v La Redoute), pocta marockému remeslu.