Krátko

Ako rozpoznať staré predmety?

Ako rozpoznať staré predmety?

Nie je ľahké byť milovníkom starých predmetov a nábytku! Nestačí sa obísť na blších trhoch, aby ste našli vzácnu perlu, o ktorej snívate, pretože veľa kópií a zlých výplní sa skrýva za ceny, ktoré za to nestoja! Najprv musíte mať niekoľko predstav o štýloch a ich dobe a uviesť do praxe niekoľko malých tipov na úspešné odhalenie „falzifikátov“!

Rozpoznajte časové objekty

Tu je niekoľko tipov na rozpoznanie v závislosti od požadovaného objektu. Ak chcete zistiť, či je skutočne vyrobený z medi, vykonajte magnetický test. Ak je predmet priľnutý, pravdepodobne je oceľ pokrytý meďou. Pokiaľ ide o kúsky cínu, musia sa dierovať. Medzi slonovinou a celulózou je to všetko o váhe! Celluloidné kúsky sú v porovnaní so slonovinou veľmi ľahké. Venujte pozornosť aj malým bublinám na povrchu alebo niektorým stopám formovania, ktoré by naznačovali, že ide o kópiu! Vo všeobecnosti vždy venujte zvýšenú pozornosť nedokonalostiam v sochách alebo obrazoch, ktoré sú často zárukou pravosti!

Rozpoznajte dobový nábytok

Pracujte ručne Musíte mať na pamäti veľmi pragmatický nápad: všetok nábytok je vyrobený ručne až do konca 19. storočia. V dôsledku toho je drevené dielo nevyhnutne nepravidelné, čo je jasne vidieť v sochách a v drážkach na nohách nábytku a nohách sedadiel (napríklad Louis XVI). Ultra symetrické drážky a pravidelné sochy sú dôkazom toho, že strojová práca sa datuje od konca 19. storočia. Tiež budete rozlišovať ručné pokovovanie (napríklad na okraji zásuvky) od 18. a skoršieho, hrubého a nepravidelného (medzi 1,5 a 3 mm), pretože je rezané ručne, od mechanického pokovovania z 19. a 20. storočia. , tenké a rovnomerné (menej ako 1 mm). Všeobecnejšie bude ručné rezanie kusov viditeľné pod stolom alebo sedadlom. Kolíky a rybinky Ak vám bude povedané, že táto komoda pochádza z 18. storočia a že nevidíte spojovací prvok na zostavenie rôznych častí, dajte si pozor! Technika spájania na zostavenie kusov nábytku sa datuje od konca 19. storočia. Neprítomnosť členku preto nevyhnutne znamená, že nábytok je neskorší ako 18. storočie. Môžete sa tiež pozrieť na rybinové zásuvky, tieto malé lichobežníkové výrezy, ktoré umožňujú spojenie prednej a bočnej časti zásuvky. Pred 17. dňom to v skutočnosti nie je lichobežník, pretože výrezy sú v pravom uhle. Do polovice 18. storočia bolo málo lichobežníkov (max. 2 alebo 3). Postupom času sa stávali čoraz početnejšími, až do 6. v 19. storočí.

Znalecký posudok

Neexistuje žiadne tajomstvo: zaručenie pravosti starého objektu alebo kusu nábytku je vecou odbornej kvalifikácie. Uvedomte si preto, že na rozdiel od ojazdeného predajcu je starožitný predajca povinný zaručiť pravosť toho, čo predáva, prostredníctvom osvedčenia o pravosti. Ak ho požiadate, aby posúdil niektorú časť, jeho občianskoprávna zodpovednosť je spojená, môžete mu teda veriť!