Ako správne používať neoprénové lepidlo?

Ako správne používať neoprénové lepidlo?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Čo je to neoprénové lepidlo?

Neoprénové lepidlo sa skladá z polychloroprénových a syntetických živíc, ktoré boli zriedené v rozpúšťadlách. Neoprénové lepidlo je v tekutej forme pre vodorovné povrchy alebo v gélovej forme pre vertikálne nanášanie. Umožňuje spájať časti rôznych druhov: kov na drevo, korok na omietku, drevo na cement ... Na rozdiel od tradičných lepidiel vyžaduje neoprénové lepidlo dvojité lepenie.

Tento typ lepidla ocenia najmä majstri domácich majstrov pre svoju odolnosť a silnú priľnavosť. Poskytuje tiež dobrú alternatívu k nechtu alebo skrutke a je veľmi užitočný pri lepení veľkých povrchov. Môžete ho napríklad použiť na opravu drevených sťažností, na umiestnenie rohových pásov, upevnenie výliskov a iných ozdobných ozdôb alebo jednoducho na prilepenie materiálov.

Ako to funguje?

Jedná sa o dvojstupňové kontaktné spojenie s rýchlou adhéziou. V praxi musíte prilepiť dva povrchy, ktoré sa majú spojiť pomocou špachtle s tenkou vrstvou. Ak je držiak porézny, urobte dvojité lepenie povrchu: prvý vyplňte otvory, druhý nalepte. Nechajte schnúť 15 až 20 minút, kým sa rozpúšťadlá neodparia, lepidlo by už nemalo „lepiť“ prstom.

Potom obe časti utiahnite veľmi pevne a pevne na päť sekúnd. Buďte opatrní, priľnavosť je takmer okamžitá. To znamená, že po prilepení nie je možné znova upraviť povrchy a opraviť montáž! Tiež si všimnite, že pevnosť lepidla závisí hlavne od intenzity, ktorú vyvíjate pritláčaním dvoch kusov proti sebe.

Poznámka: odporúčame nosiť rukavice, aby ste zabránili kontaktu lepidla s pokožkou!

Nevýhody neoprénového lepidla

Aj keď neoprénové lepidlo má mnoho výhod, má tiež niektoré škaredé nedostatky. Pretože zle odoláva vlhkosti, neodporúča sa vonku ani vo vodných priestoroch. Tiež sa nedá požičiavať všetkým materiálom. Zabudnite na polystyrén, pružné PVC, polypropylén alebo dokonca polyetylén. Nakoniec, keď je jeho zloženie znečisťujúce a dráždivé, je lepšie ho používať na vonkajšom alebo vetranom mieste a vyhnúť sa tak dlhodobému kontaktu.

Nezamieňajte si ho s neoprénovým lepidlom

Neoprénové lepidlo je často zamieňané v obchodoch s neoprénovým lepidlom. Ak v obidvoch prípadoch existujú niektoré spoločné vlastnosti, nie sú kompozície rovnaké. Pred zakúpením produktu si teda overte dvojnásobnú kontrolu a neváhajte a požiadajte o radu odborníka pre domácich majstrov!Komentáre:

 1. Aldan

  Neorá

 2. Jennis

  Podľa mňa sa mýliš. Som si istý.

 3. Cornelio

  Off your shoulders! From the tablecloth the way! To je lepšie!

 4. Cambeul

  myslím, že sa mýliš. Môžem to dokázať. Napíšte mi do PM, dohodneme sa.

 5. Penda

  Máte určite pravdu. V ňom niečo je a je to vynikajúca myšlienka. Podporím ťa.

 6. Sen

  I am also worried about this question. Where can I find more information on this issue?Napíšte správu