Články

Podlahová krytina hrá tepelnú kartu

Podlahová krytina hrá tepelnú kartu

Potrebujete teplo vo vnútri, aby ste účinne bojovali proti chladu a ponurej vonkajšej ... Priblížte podlahové krytiny, ktoré chránia a ohrievajú celý váš domov, inšpirujúc teplo a priateľskosť!

Teplý koberec

Je to ona, kto vizuálne (ale nielen, pretože je tiež veľmi dobrým tepelným izolátorom!). Väčšina inšpiruje toto mäkké teplo kokonizačnej atmosféry, na ktoré sa tak veľmi túžime počas dlhých zimných mesiacov. V posledných rokoch trochu odložené, v našich interiéroch je veľmi módne. Ak chcete uprednostniť koberec s krátkymi alebo kučeravými vlasmi (ľahšie sa udržiava), zvýraznite jeho teplú stranu výberom teplých farieb, napríklad červenooranžových tónov. Trend sa však viac obracia na chlpatý koberec, tento koberec s viac-menej skrútenými dlhými vlasmi, ktoré sú orientované vo všetkých smeroch, aby poskytovali neporovnateľné jemné rozostrenie. Tam je pocit tepla všadeprítomný: jednoduchý pohľad na tento koberec a budete sa cítiť v teple, nehovoriac o okamihu, keď naň položíte bosé nohy ...

Drevo a imitácia dreva…

Z vizuálneho hľadiska je drevo zdrojom tepla. Parkety z masívneho dreva okamžite prinesú do vašej obývačky prirodzenú a priateľskú atmosféru a na dotyk nie je studená pod nohami, ako môže byť dlažba. Či už si vyberiete svetlo alebo tmu, vždy zostane v teple. Vo svetlom dreve zachytí viac svetla (nie zanedbateľného aspektu boja proti sivosti zimnej sezóny) a spolu s falošnými kožušinami vás inšpiruje vo svetlých a teplých nordických interiéroch. V tmavom dreve prinesie vášmu interiéru viac exotiky a slnečného žiarenia. Ak váš rozpočet nepodporuje nákup drevených parkiet, nepropadajte panike: priľnavé čepele z vinylových parkiet dokonale napodobňujú drevo a prinesú vám vizuálne rovnaké pohodlie pri znížených nákladoch.

Podlahy z rastlinných vlákien

Sú to povlaky, ktoré okrem skutočnej estetickej výhody sú ekologické. Bolo by nesprávne, keby ste im nedali šancu! Povlak v bambus Napríklad by mohlo dôjsť k odvrhnutiu dubových parketových dosiek. Jeho jemné pruhy majú rôzne odtiene farieb, v odtieňoch blond dreva. Niekedy veľmi jasný, niekedy skôr med, bambus vibruje vašu pôdu svojimi teplými farbami a dodáva jej hebkosť, teplo a exotiku ... Bude vhodný vo všetkých izbách domu vrátane v kúpeľni, pre skutočne atmosférickú atmosféru upokojujúce. Sisal, morská riasa alebo kokos majú ten istý spoločný bod, že ide o prírodné rastlinné vlákna, ktoré dýchajú exotikou ... sú dobrým inšpiračným teplom pre váš interiér, pričom vlákna pochádzajú z oblastí s tropickým alebo subtropickým podnebím! Tieto nátery sú rovnako vhodné v obývacej izbe ako v spálňach alebo v kancelárii, pretože sú vizuálne rafinované a teplé, technicky odolné a pohodlné!