Komentáre

Minerál v centre pozornosti v domácnosti

Minerál v centre pozornosti v domácnosti

Medzi materiálmi, ktoré prichádzajú do hry vo dekorácii, sa o minerále stále viac hovorí. Či už ako surovina pre domácnosť alebo ako dekoratívny efekt v miestnosti, kameň vo všetkých jeho podobách uchváti jeho surový a autentický vzhľad, ktorý zapadá do všetkých štýlov dekorácie. Priblížte tento trend a sledujte ho.

Minerál ako návrat k základom

V septembri 2012 veľtrh Maison & Objet určil tón trendu nasledujúcich mesiacov, pokiaľ ide o dekoráciu. S témou „nevyhnutné“ prehliadka zdôraznila určitý návrat k prirodzeným a istým hodnotám nášho sveta. V domácnosti sa to premení na odolné a jednoduché materiály, ktoré poškodzujú kudrlinky. V tomto kontexte sa kameň javí ako ideálny materiál pre jednoduchosť, ktorú možno nájsť v domácnosti. V interiéri Zen alebo vo vysokom dizajne sa môže kameň modernizovať tak, aby sa stal nevyhnutnosťou našich interiérov, pričom vďaka svojmu surovému vzhľadu spája jednoduchosť a charakter.

Kameň v celom dome

V dome sa kameň vracia! Opäť si vážime odkryté kamenné múry a už viac váhame používať lícové kamene na privedenie minerálu do nášho domu. A na vrchol toho všetkého sú kamenné steny súčasťou všetkých trendov. Môžeme si teda dovoliť stenu z čiernych kameňov v dizajnérskom interiéri, béžové kamene a nepravidelne v pôvabnom interiéri alebo biele kamene ako brikety v interiéri so zvýraznením podkrovia. Minerál sa preto javí ako nový podstatný doplnok vo výzdobe. Ak sa používa čistý kameň na zemi, minerálny aspekt sa nesmie preháňať. Betón sa potom používa na vyvolanie farby kameňa. Voskovaný betón sa potom inštaluje na podlahu, ale aj do kuchyne, kde nájde svoje miesto na pracovnej ploche alebo nábytku. Okrem toho je v kuchyni všetok vášnivý duch a existuje veľa pracovných plánov inšpirovaných kameňom v tmavých odtieňoch.

Verzia kamennej trompe l'oeil

A pretože kameň je tak populárny, je k dispozícii na všetkých oporách pre efekt trompe l'oeil, ktorý je reálnejší ako život. Na podlahy nájdete minerálne účinky vo všetkých vrstvách. Laminát bude napríklad napodobňovať poškriabaný betón a dlaždice budú vytvárať ilúziu modrého kameňa rovnako ako vinylové podlahy, ktoré sú kráľmi blafovania. Na stenách tento trend tiež nasleduje s tapetami, ktoré napodobňujú obkladové steny, aby sa predišlo prácam vytvoreným inštaláciou skutočných obkladových kameňov. Existujú rustikálne a ďalšie modernejšie verzie, ktoré lepšie vyhovujú dizajnérskemu interiéru s čiernym alebo bielym povrchom. Nakoniec, na vylepšenie vášho interiéru nájdete mnoho originálnych predmetov, ktoré napodobňujú kameň v podobe slávnych Livingstone vankúšov Stéphanie Marin, ktoré nadobúdajú tvar kamienkov pre veľmi zenový interiér.