Podrobne

Zelené Vianoce

Zelené Vianoce

Nie je to preto, že by sme nemali myslieť na túto planétu! Taktiež zodpovedne zdobíme náš dom používaním ekologických materiálov a tvorbou vlastných dekoratívnych doplnkov! Vysvetlenie.

Vyberte ekologický strom

Pre strom šetrný k životnému prostrediu máte niekoľko možností. Ak vám skutočne záleží na tradičnom strome, vyberiete si kvetináčový model, ktorý vám umožní vysadiť ho na záhrade, aby ste sa vyhli odpadu. Potom ho môžete použiť budúci rok. Ak vás myšlienka uzavretia stromu vo vašom vnútri obťažuje, radšej vsaďte na myšlienku stromu v dematerializovanom duchu. Potom môžete siluetu nakresliť do lepenky a vystrihnúť alebo vystrihnúť kontúry na stene napríklad maskovacou páskou alebo vlnenými niťami.

Výzdoba zeleného stromu

Či už je váš strom prírodný alebo dematerializovaný, budete ho môcť ozdobiť pri rešpektovaní životného prostredia. Na tento účel používame drevené dekorácie vyrobené zo zvyškov alebo z dreva z ekologicky obhospodarovaných lesov. V žiadnom prípade nepoužívajte dekorácie vyrobené z priemyselného plastu alebo natreté chemickými farbami. Vedzte, že si môžete vytvoriť aj svoje vlastné dekorácie zbieraním drevných a borovicových šišiek v lese. Potom stačí pridať stuhu na zavesenie malých predmetov na strome. Vložte do domu pár prírodných sviečok a vytvorte sviatočnú atmosféru a voilu!