Kartón vo všetkých jeho formách

Kartón vo všetkých jeho formáchWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Preč sú dni, keď sa kartón používal len na balenie našich vecí na presťahovanie. Dnes sa stáva skutočným materiálom, ktorý sa používa na dekoráciu, najmä na výrobu nábytku. Priblížte nové možnosti, ktoré vám kartón ponúka, a naše rady, ako ho používať doma! Všetko do vašich krabíc!

Kartónové doplnky a nábytok

Ekologické problémy nepochybne pomohli prehodnotiť kartón a považovať ho za materiál pre nábytok a doplnky. Trendom je skutočne zvyšovanie úrovne, to znamená, že sa snažíme dať prvku nový a lepší život. V tomto prípade sa kartón, ktorý slúžil ako základ pre balenie, stáva praktickým alebo estetickejším kusom nábytku alebo doplnkov. Dizajnéri sa potom začali zaujímať o lepenku a už váhali používať ju ako surovinu na výrobu nábytku, ako sú sedadlá alebo konferenčné stolíky, ale aj originálnych ozdobných doplnkov. Nájdete tu hrnčeky na ceruzky, svietidlá, ale aj originálne detské kajuty. Tento typ nábytku a doplnkov sa zmestí aj do dekorácie so zelenými akcentmi, ako aj do klasickejšieho dekoru, pretože niektorý nábytok sa vôbec nejaví ako kartón!

Vytvorte si vlastný nábytok

Jednotlivci zároveň chápali záujmy kartónu ako dekoratívny materiál a začali sa zaoberať aj výrobou nábytku. Kreatívne záľuby sa preto zameriavajú aj na predmety, ktoré majú byť vyrobené z kartónu, pretože sú užitočné, ale aj veľmi lacné, pretože ich možno získať späť. Aby ste vám pomohli začať v odbore kartónových obalov, nájdete veľa kníh napísaných nadšencami, ktorí vám umožňujú vytvárať objekty krok za krokom pomocou kartónu ako suroviny. V knihe „Kartónové dekorácie“, ktorú vydala Tana, nájdete najmenej 60 nápadov na zdobenie interiéru kartónom. Naše obľúbené? Výtvory Amandine Dardenne: detská polica, rekuperačná závesná lampa a veľmi dizajnérska lampa. A v knihe „L'atelier de Fificartoon“ v saských vydaniach odhaľuje Sophie Frankfurt alias Fificartoon svoje nápadité výtvory s elegantnými a geometrickými tvarmi, ale aj skutočné techniky na vylepšenie kartónu tým, že ho zväčší alebo vytvorí zaoblenie. Skôr ako začnete, uvedomte si, že budete potrebovať trpezlivosť ako prvé, ale aj základné vybavenie. Prineste ceruzku, pravítko, štvorec a kompas pre obrysy a aktualizáciu: rezačka 739781, klasické nožnice a zárezy na rezy. Potom budete potrebovať novinky: 739807 kefy a valčeky na lepenie a samozrejme lepidlo. Ak chcete poskytnúť krabice, neváhajte sa obrátiť na supermarkety, ktoré zvyčajne odhadzujú doručovacie krabice, ktoré dostanú. Nájdete tu často veľmi hrubé škatule, ktoré vám umožnia vytvoriť pevné kúsky nábytku.