Komentáre

Stretnutie s Sergeom Bensimonom, tvorcom viacerých talentov

Stretnutie s Sergeom Bensimonom, tvorcom viacerých talentov

Serge Bensimon práve predstavil svoju zbierku obrazov na Ressource a dal nám trochu času na zhodnotenie jeho príbuzenstva s domom.

Povedzte nám o svojom pozadí.

Už viac ako 30 rokov obhajujem určitú víziu módy. Oblečenie, viac ako obyčajná prehliadka, je odrazom určitého spôsobu života. Tento slávny „životný štýl“ je koncept, ktorý značka vždy obhajovala. S legendárnym tenisom sme sa tam mohli zastaviť a nechať pôsobiť kúzlo módy, ale Bensimon je omnoho viac. Na konci osemdesiatych rokov sa butiky Autour du monde, značky našich kolekcií, vyvíjali vo Francúzsku av zahraničí. Svoju identitu zakladáme na téme cestovania, zbierky pozostávajú z jednoduchých a pohodlných základov, ktoré sa majú nosiť vo všetkých ročných obdobiach. V zime nájdete šortky a v lete parky. Naše oblečenie prekračuje vek a odovzdáva sa z generácie na generáciu. V roku 1989 otvárame náš prvý „konceptový obchod“ Domov po celom svete a nastavujeme tón: móda, krása, dekorácie, všetko harmonicky ladí. „Transverzálnosť“ medzi týmito rôznymi vesmírmi sa stáva našou ochrannou známkou, odevy sa nezastavia na hranici textilu. „Nadčasová móda“ je termín, ktorý nás definuje vo svete, kde sa móda vyvíja veľmi rýchlo. V roku 2009 sme otvorili galériu umenia a súčasného dizajnu a kúpili kníhkupectvo Artazart. Značka pokračuje v vzlete a neustále dokazuje svoj rozdiel.

Ste módna návrhárka, ale tiež vlastné obchody s dekoráciami, ako chodíte od jedného k druhému?

Vo Francúzsku máme taký vzor, ​​že ak urobíme módu, nerobíme nič iné, na rozdiel od Spojených štátov, ktoré sú oveľa otvorenejšie. Naša diverzifikácia sa uskutočnila vo svete domu, najprv s úložiskom (House Case, Wall Case, ...), potom výzdobou (truhlice, vankúše, stoličky ...), pretože móda sa nezastavila jednoducho módne: existuje spôsob, ako žiť okolo ... Chcel som s domovom po celom svete ponúknuť „ideálny“ obchod, ktorý priečnym a koherentným spôsobom spája svety módy, krásy a domova.

Aký je váš interiér?

Keď som si vybral byt, bola to zrúcanina, ktorá sa nachádza v starej zariadenej budove zo 60. rokov s predurčeným názvom: „Okolo sveta“! Inšpirovali ma iní americkí architekti, ktorých zbožňujem, a všetko som modernizoval v modernistickom duchu s veľkými funkčnými priestormi, do ktorých som vložil to, čo sa mi páči: veľa dizajnu - Charles Eames, Serge Mouille, Shiro Kuramata, Florence Knoll atď. - - Amínsky nábytok, japonské tkaniny, niektoré kúsky z galérie a „trosky“ predmetov, ktoré priniesli späť, našli alebo ponúkli priatelia zo všetkých kontinentov. Viac dotyk škandinávskeho ducha, ktorý priniesla moja manželka švédskeho pôvodu ... Vyhradzujem si „výber umenia“, pretože sa musím s umelcami stretnúť a spojiť sa s nimi skôr, ako zavesím svoje diela na moje steny. Rád hovorím, že nie som zberateľ, ale akumulátor. Akumulácia je skutočný život!

Práve ste podpísali kolekciu obrazov s Ressourceom, prečo táto voľba?

Mnoho rokov používam farby Ressource doma a vo svojich obchodoch. S týmto domom zdieľam lásku k kvalite a farbám. Na Bensimoni nikdy nepracujeme čierne, farba je pre nás nevyhnutná. Keď som sa stretol s Patrice de Ramel (umelecký riaditeľ spoločnosti Ressource) a Daniel Chauvin (generálny riaditeľ skupiny Blancolor), chcel som s nimi vytvoriť kolekciu s jasnými a teplými farbami. Aby som navrhol svoje nové farby, tento rok som urobil skvelú cestu do Južnej Ameriky. Práve tieto stretnutia a miesta objavené v Mexiku ma inšpirovali pre tieto maľby zdrojov.

Vaša paleta je veľmi odvážna, akú radu by ste dali na jej použitie?

Keď navrhujete kus oblečenia, predmet alebo niečo iné, do toho vložíte emócie. Zakaždým, keď nás prekrížia nové vibrácie, dávame niečo. Myslím, že som s touto zbierkou odovzdal túžbu a túžbu po vitalite a ľahkosti. Je potom na každom, aby preniesol svoje emócie obliekaním svojich múrov v týchto farbách ...

Aké budú Vaše ďalšie projekty týkajúce sa sveta domu?

Vždy mám plány ... veľa cestujem a stretávam veľa ľudí, s ktorými chcem pracovať alebo ktorí ma inšpirujú. Moje projekty sa formujú počas týchto stretnutí.