Ako často by som mal udržiavať klimatizáciu?

Ako často by som mal udržiavať klimatizáciu?

Keď sa leto vracia, vaša klimatizácia sa zmení na vzácneho spojenca. Stále je však potrebné ho správne a správne udržiavať! Tu sú všetky informácie a rady na správne udržiavanie vašej klimatizácie a na správnej frekvencii.

Klimatizácia: manuálna údržba

Klimatizácia je elektrické zariadenie, ktoré obsahuje chladivo, o ktoré by ste sa mali postarať. Zle udržiavaný systém môže viesť k zlému chladeniu, nadmernej spotrebe elektriny a zvýšenému riziku poruchy. Každý rok, najlepšie do leta, oprášte vonkajšiu časť klimatizačného zariadenia a filter umyte mydlovou vodou. Ak je filter opotrebovaný, využite príležitosť na jeho výmenu. Ak je vaša klimatizácia reverzibilná, pracujte rovnakým spôsobom, ale dvakrát ročne, pri každej zmene sezóny.

Klimatizácia: odborná údržba

Každý rok sa odporúča priviesť odborníka na kontrolu stavu klimatizačného systému. Ak chcete znížiť náklady, môžete si predplatiť zmluvu o údržbe a vyhnúť sa tomu, aby ste minú veľkú sumu naraz. Poznámka: nie je to potrebné, ak ide o pomocnú klimatizáciu. Čo by sa malo počas tejto údržby skontrolovať? Tlak, dobrá cirkulácia tekutín a možná prítomnosť netesností.

Nová regulácia pre klimatizáciu

Od júla 2011 vstúpil do platnosti nový zákon: klimatizačné zariadenia obsahujúce viac ako 2 kg kvapaliny musia podliehať pravidelnej údržbe s cieľom obmedziť emisie znečisťujúcich látok. Vo všeobecnosti by sa táto údržba mala vykonávať v priemere každé 3 až 5 rokov, ale môže sa meniť v závislosti od vášho zariadenia. Neváhajte a overte si to u svojho inštalátora.