Prečo je Thermomix uctievaný?

Prečo je Thermomix uctievaný?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Analýzou vyhľadávaní vianočných darčekov v kuchyni na Googli som zistil, že niektorí (mnohí) z vás hľadali informácie o tomto slávnom multifunkčnom robotovi Thermomix. Možno vás prekvapilo, že som doteraz nehovoril o tomto objekte, ktorým je Thermomix.
Predtým som o tom premýšľal, pretože jeden z mojich susedov zorganizoval stretnutie v jej dome a pozval ma. Odmietol som, pretože načasovanie nebolo pre mňa správne. O niekoľko dní ma požiadali susedia o mojej činnosti týkajúcej sa domácich spotrebičov a požiadali ma o toto zariadenie. Potom som si uvedomil, že stretnutie malo malý účinok a že niekoľko z nich bolo na pokraji ponúknuť si predmet, ktorý stále stojí maličkosť 1 000 €.

Kontrolovaný predajný systém

Vorwek Thermomix má špeciálny distribučný systém, pretože sa predáva iba doma počas ukážok varenia. Po celom Francúzsku existujú poradcovia spoločnosti Thermomix (pojem poradca je skôr predajcom ako „predávajúcim“), ktorí prichádzajú k vám domov, aby vyzdvihli podstatu zariadenia vykonaním niekoľkých receptov, ktoré by vás mali logicky ohromiť. Tieto stretnutia sa často organizujú v domácnosti osoby, ktorá už vlastní Thermomix a ktorá sama našla ľudí, ktorí sa zúčastnili demonštrácie. Pozvaná osoba bude potom odmenená malým darčekom, napríklad kuchárkou, výmenou za čas strávený doma a hostí, ktorých sa im podarilo zhromaždiť. Je to veľmi zavedený systém porovnateľný so stretnutiami Tupperware. To je jeden z dôvodov, prečo som nikdy nehovoril o Thermomixe, pretože tento systém predaja ma veľmi znepokojuje. Predajca spotrebiča vás môže nasmerovať na rôzne výrobky v závislosti od toho, čo mu poskytnete ako informáciu, poradca spoločnosti Thermomix má na predaj iba jeden produkt. Pokiaľ ide o posledný uvedený prípad, otázkou nie je nájsť produkt, ktorý by vás mohol povzbudiť, aby ste si kúpili, ale povzbudiť vás, aby ste si kúpili Thermomix, a preto sa presvedčíte, že všetko ostatné je oveľa nižšie Thermomix. Predajca domácich spotrebičov je platený, zatiaľ čo poradca Thermomix zarába peniaze, iba ak si kúpite jeho produkt. Zrejme to motivuje! (a tiež to môže spôsobiť zlú vieru). Rovnako ľahké je vyhodiť predajcu zariadenia, je oveľa ťažšie ignorovať poradcu Thermomix v malej skupine obklopenej priateľmi.

Nákup, ktorý nemôžete ľutovať

Ďalším dôvodom tohto ticha je to, že nemôžem získať presnú predstavu o zariadení, pretože pri čítaní používateľských recenzií má rozum veľmi málo miesta. Musíte vidieť komentáre, ktoré zostali k článku v La Marmite de Cathy, ktorý vysvetlil jej skepticizmus voči objektu. Zoči-voči virulencii niektorých používateľov Thermomixu je možné položiť otázku: ale prečo toľko ctia objekt? Myslím, že sa môžeme pozerať na stranu psychológie, a najmä kognitívnej disonancie. Kognitívna disonancia je koncept psychológie, ktorý zdôrazňuje skutočnosť, že jednotlivec rozvíja stratégie, ktoré musia byť v zhode so sebou (zhrnúť zhruba). V podstate, ak vezmem príklad Thermomixu, mám pocit, že ľudia môžu byť spokojní s ich Thermomixom len za cenu, ktorú zaplatili. Málokto si môže priznať, že investoval 1 000 EUR do zariadenia, ktoré im nevyhovuje. Z dôvodu ich morálneho zdravia si preto môžeme myslieť, že sa cítia povinní odôvodniť tento nákup tým, že vyzdvihnú podstatu zariadenia. V každom prípade to cítim, keď čítam žiariace recenzie tohto multifunkčného robota od jeho používateľov, ktoré sme mohli porovnávať v oblasti IT s fanúšikmi spoločnosti Apple. Zďaleka to nie je odo mňa, aby som kritizoval zariadenie, ako aj jeho používateľov, ale hmlovina okolo Thermomixu, ktorá súvisí s jej metódou predaja a jej nákupnou cenou, ma rozpráva, preto sa necítim pripravený testovať. zariadenie v každom prípade za skutočných podmienok nákupu.Komentáre:

 1. Kekipi

  Congratulations, great message

 2. Eadelmarr

  Email me at PM, we'll talk.

 3. Tillman

  y? e

 4. Walby

  Je škoda, že teraz nemôžem hovoriť - ponáhľam sa do práce. Ale budem prepustený - určite napíšem, že si myslím, že na túto otázku.

 5. Palti

  Toto je cenný kúsok

 6. Teague

  I did not speak that.

 7. Zolokree

  Je mi ľúto, ale myslím si, že sa mýlite. Môžem brániť svoju pozíciu.Napíšte správu