Všetky naše rady týkajúce sa výberu správneho palivového dreva

Všetky naše rady týkajúce sa výberu správneho palivového dreva

Kúrenie dreva je na vzostupe. Dnes vybavuje domácnosti 1 zo 4. Cieľom Grenelle je povzbudiť jej používanie na vybavenie 9 miliónov domácností do roku 2030. Tieto čísla pôsobia dojmom, a to nie je nezvratné zvýšenie ceny pohonných hmôt. fosílie, ktoré obmedzia šialenstvo pre túto energiu. O to viac dôvodov bližšie sa pozerať na kvalitu tohto palivového dreva. Ako si vybrať? Aké sú kritériá na zapamätanie? Za aké náklady? Koľko? Je to zelené? V akom type balenia sa nachádza? Toto sú všetky základné otázky, ktorým sa budeme zaoberať v tejto dokumentácii. Aký slovník? Profesionáli používajú špecifické jednotky na meranie dreva. Prvá vec je vedieť, čo to zodpovedá: - 1 kubický meter = 1 kubický meter dreva (pri výrezoch z jedného metra, ak sú výrezy 33 cm, je objem okolo 0,7 m3, pretože tam menšie vákuum medzi kmeňmi) - 1 šnúra = 3,62 steres (líši sa podľa oblasti) Hovorte najlepšie v metroch kubických, vyhnete sa tým prekvapeniam!

Výber benzínu

V prípade guľatiny je podstatou dreva kritérium, ktoré by sa nemalo prehliadať, pretože priamo ovplyvňuje pohodlie pri používaní. Toto platí ešte viac pri otvorenom komíne, v ktorom bude potrebné sa za každú cenu vyhnúť lesom, ktoré „praskajú“, ako je gaštan, rovinný strom alebo určité ihličnany, s rizikom premietania iskier a súvisiacich nebezpečenstiev. Konkrétny prípad otvoreného krbu je dnes marginálny, nemali by sme už viac vykurovať dom týmto typom krbu. Pre lepšie rozlíšenie rozlišujeme drevo do dvoch kategórií: tvrdé a mäkké. Tvrdé drevo sa odporúča pre svoj výkon a dobu horenia. Ide napríklad o hrab, olivový olej, dub, jaseň, buk, javor a jablko. Pokiaľ ide o mäkké dreviny, horia rýchlo, ale ich výhrevnosť je nízka. Toto označenie sa vzťahuje najmä na smrek, jedľa, breza, topoľ a céder. Ich ideálne použitie? Zapálenie ohňa. Pár slov o rizikách: Všetky druhy dreva, ale najmä mäkké dreviny, podporujú kreozotové usadeniny v komínových dymovodoch. Kreozot je veľmi horľavá látka a keď je príliš dôležitý a dosiahne bod vznietenia, spôsobuje to, čo sa nazýva komínový oheň. Rovnako tak jeho akumulácia v potrubí môže spôsobiť zablokovanie a spôsobiť otravu oxidom uhoľnatým. Z týchto dôvodov sa odporúča nechať si komín každý rok zametať odborníkom (povinné poistenie) a vetrať dom, a to aj v chladnom počasí.

Vlhkosť: aký stupeň je prijateľný?

Ak je benzín dôležitým kritériom, obsah vlhkosti v dreve je absolútne nevyhnutný na zabezpečenie správneho spaľovania. Všeobecne platí, že guľatina sa musí dodávať s prahovou hodnotou 20% vlhkosti, to isté platí pre drvené drevo (lesné štiepky). Drevené pelety (pelety) sa uvádzajú v množstve menšom ako 10%, čo vysvetľuje ich vyšší výťažok. Nespracované guľatiny musia pred uvedením na trh a použitím vyschnúť najmenej dva roky, pričom tento čas sušenia je nevyhnutný pre vlhkosť okolo 20%. Zelené drevo (doba sušenia menej ako 5 mesiacov), ktoré nie je dostatočne vysušené, môže obsahovať viac ako polovicu svojej hmotnosti vo vode. Takéto drevo by stratilo všetku svoju výhrevnú hodnotu, pretože vyrobená energia by bola absorbovaná odparením vody, ktorú obsahuje. Ak je možné skontrolovať, je lepšie kúpiť rezané drevo v zime, keď chýba miazga: rýchlejšie schne. Naviac, vlhké drevo spôsobuje dym, zlé horenie, nadmernú spotrebu, kreozot (pozri vyššie), sčernenie tabúľ atď. Pointa je, že čím je drevo suchšie, tým viac sa zahrieva.Malý trik na kontrolu vlhkosti dreva? Poklepaním na dva protokoly proti sebe by mal byť hluk suchý a úprimný. Ak je hluchý a zákerný, nie je dosť suchý.

Cena: je drevo najúspornejšia energia?

Európska galéria lesov a dreva nám poskytla veľmi jednoznačnú malú tabuľku, ktorá pre každý druh energie porovnáva náklady a množstvo potrebné na privarenie 25 litrov vody. Existujú tri hlavné typy úpravy dreva: guľatina, pelety a štiepka. V tomto príklade by náklady na elektrinu boli 0,30 EUR.
Niektoré ceny (v roku 2012): - Priemerné náklady na meter kubický dreva vo všetkých regiónoch sú spolu 45 eur (od 30 do 60 eur). Musí sa zohľadniť podstata dreva, jeho trvanie skladovania, veľkosť guľatiny a preprava. - Priemerné náklady na tonu sypkých peliet sú 205 eur (od 180 do 230 eur) a 275 eur vo vreckách (od 250 do 300 eur). - Priemerné náklady na štiepky (drvené drevo) sú 55 eur za tonu (30 až 80 eur) v závislosti od vlhkosti. Ide o orientačné ceny, ktoré sa môžu líšiť najmä v závislosti od dopravy.

Normy: aké sú normy platné pre drevo?

Drevo nie je výnimkou zo štandardizácie. Ak kupujete palivové drevo zo schválených distribučných kanálov, musí byť štandardizované podľa NF. Preto je klasifikovaný do 3 skupín pre esencie a 3 triedy pre vlhkosť. Táto klasifikácia umožňuje spoznať výhrevnosť v kWh kubického metra dreva (1 kubický meter) podľa jeho podstaty a vlhkosti. Benzínové skupiny Skupina 1 : dub, habr, brest, buk, jaseň, javor. Skupina 2 : gaštan *, svätojánsky chlieb (alebo falošná akácia), čerešňa a ovocné stromy. Skupina 3 : Mäkké dreviny (smrek / jedľa / borovica / smrekovec ...) a ďalšie mierne dreviny mierneho pásma (breza, topoľ, drevina *) (*) pozor, tieto lesy nie sú vhodné pre otvorené ohnisko. Triedy vlhkosti Meria sa na brutto hmotnosť. Trieda H1 - Vlhkosť menšiu ako 20%> sa môže okamžite spáliť. Trieda H2 - Vlhkosť medzi 20% a 35%> sa odporúča počkať na schnutie 6 mesiacov. Trieda H3 - Vlhkosť vyššia ako 35%> sa odporúča počkať jeden rok na schnutie.

Množstvo: ako odhadnúť moju spotrebu?

Ťažko povedať, čo budete konzumovať. Čo potrebujete vedieť je, že pri rovnakej hmotnosti a ekvivalentnej vlhkosti vzduchu je rozdiel medzi kalorickou hodnotou medzi jednotlivými druhmi dreva malý. Na druhej strane tona dubu predstavuje objem o polovicu menší ako objem topole kvôli ich hustote. Je to trochu príbeh kilo peria a kilogramu olova! Stručne povedané, niekto, kto sa zohreje topoľom, bude potrebovať takmer dvakrát toľko dreva ako niekto, kto sa zahrieva dubom. Dávajte pozor, aby ste zaplatili správnu cenu v závislosti od benzínu. Pre informáciu : - Na dekoratívne vykurovanie rodina používa asi 6 alebo 7 metrov kubických dreva ročne. Ak ohrievate iba drevo, nie je neobvyklé používať 14 metrov kubických alebo viac. - Na vykurovanie peliet používa rodina asi 5 ton peliet. - Prípad drveného dreva (štiepky) sa týka viacerých komunít, zriedkavo sú jednotlivci používajúci tento spôsob vykurovania z dôvodu následného priestoru potrebného na skladovanie! Ide o priemerné hodnoty získané od používateľov.

Ekologicky: je drevo ekologickou energiou?

Hovorí sa, že palivové drevo je ekologické. Ekologický, pretože jeho spaľovaním uvoľňuje toľko CO2, koľko sa absorbovalo počas svojho života. Ak je to však pravda, musí sa toto hľadisko zohľadniť. Priemerný strom trvá 30 rokov, kým sa stane dospelým, a uvoľnenie CO2, ktoré počas tohto obdobia stanovilo, trvá len niekoľko hodín horenia. Je preto ľahké pochopiť, že opakované použitie palivového dreva nemožno kompenzovať ani novo vysadenými stromami. Okrem toho pri spaľovaní dreva sa uvoľňuje veľmi veľa častíc, uhľovodíkov, dioxínov, organických zlúčenín atď., Ktoré vážne znečisťujú vzduch. Nejde o to, aby ste sa dostali zlé svedomie, ale aby sme boli prehľadní o tom, že spaľovanie dreva ako prostriedku na vykurovanie nie je čin bez následkov. Napriek tomu možno palivové drevo považovať za jeden z najmenej škodlivých spôsobov vykurovania z hľadiska emisií CO2. Bude potrebné zabezpečiť, aby sa toto drevo opätovne vysadilo alebo pochádzalo zo sadenice a aby pochádzalo z miestnych sektorov, aby sa do súvahy nepridala váha prepravy. Čo si pamätať,čím je drevo suchšie, tým lepšie spaľovanie je, tým menej škodlivé sú jeho emisie , Požiadajte o cenovú ponuku na vykurovanie dreva.