Podrobne

Koberec: rôzne pózy

Koberec: rôzne pózy

Existuje niekoľko dobrých dôvodov pre výber koberca ako podlahovej krytiny, najmä v spálňach. Má nepochybne niekoľko výhod: je to dobrý zvukový a tepelný izolátor, je mäkký, pohodlný a teplý na nohách, ktoré sa potulujú po nahých alebo v jednoduchých ponožkách. V detskej izbe je preto úplne vhodné, pretože je mäkká a bezpečná. Taktiež nie je ťažké ho udržiavať a pri námraze na torte nie je jeho odstránenie ani zložité, ani jeho inštalácia nie je veľmi komplikovaná, čo výrazne sťažuje prácu s podlahovými krytinami. ! V tomto ohľade sú tu vysvetlené rôzne polohy kobercov, ktoré môžete zvážiť.

Bezplatná alebo plávajúca inštalácia.

Toto je spôsob jednoduchého položenia koberca na podlahu bez jeho upevnenia. Je zrejmé, že implementácia je najjednoduchšou technikou kladenia, ale neprispôsobuje sa žiadnemu typu miestnosti ani typu koberca. Túto metódu použijeme iba v miestnostiach s malými povrchmi, s malým priechodom a ak je koberec, ktorý ste si vybrali, dostatočne ťažký a hrubý, aby sa nepohyboval. Potom budete musieť koberec rozbaliť a potom ho rozrezať pomocou nivelety podľa rozmerov vašej izby.

Lepená póza

Je to technika, ktorú môžete úplne implementovať sami, ak sa budete uplatňovať a že budete dodržiavať určité základné pravidlá. Na prilepenie koberca použijete buď lepidlo, ktoré ste si vybrali podľa podlahy, ktorú chcete pokryť (parkety, cement atď.), Alebo obojstranné lepiace pásky. Fixácia obojstranným lepidlom zostane menej účinná ako fixácia lepidlom, preto sa odporúča používať tento spôsob fixácie iba v dostatočne malých miestnostiach, ktoré si nevyžadujú spojenie koberca. Lepidlo je pevné a odolné, ideálne pre miestnosti s vysokou premávkou. Podlaha, ktorú chcete pokryť, musí byť úplne riadne zaprášená a dostatočne hladká. Začnete rozmotávaním koberca, rezaním podľa rozmerov miestnosti (vždy ponechávajúcich 5 cm previsov), prekážok a uhlov. Až potom nadvihnete koberec, aby ste roztiahli lepidlo na podlahu a potom vymenili krytinu. Potom stačí zvinúť zvnútra k okrajom miestnosti, aby ste vytlačili vzduch pod koberec a vyrovnali ho na podlahových doskách.

Natiahnutá póza

Táto posledná technika sa používa pre veľmi kvalitné koberce (tkané alebo jutové chrbty), pre mimoriadnu odolnosť a odolnosť v priebehu času. Je však ťažké podať žiadosť samostatne a veľmi často si vyžaduje zásah odborníka. Ten položí podložku (nazýva sa podklad), ktorá vymaže nepravidelnosti zeme, potom natiahne koberec a zavesí ho na kotviace lamely pozdĺž soklov. O niečo zložitejšia metóda!