Tulikivi: krbové kachle so systémom ohrievania vody

Tulikivi: krbové kachle so systémom ohrievania vody

Spoločnosť Tulikivi, popredný svetový výrobca steatitových krbov akumulujúcich teplo, spúšťa systém ohrievania vody, Green W10, na vykurovanie podláh, ďalších miestností a dokonca na predohrev teplej úžitkovej vody.

Tulikivský proces

Proces Tulikivi spočíva v regulácii tepla vďaka žiareniu. Táto technika ohrevu, špecialita Tulikivi, zaručuje zdravší domov stabilizáciou vlhkosti a znížením cirkulácie vzduchu v domácnosti. Má priamy vplyv na pohodlie v miestnosti, najmä pre ľudí s alergiou alebo astmou. Mastenec, kameň sopečného pôvodu, má výnimočné tepelné vlastnosti a umožňuje akumuláciu tepla, ktoré ho v priebehu času obnovuje. Výsledkom kombinácie technológie Tulikivi a mydla je, že 2 až 4 hodiny spaľovania poskytujú 12 až 24 hodín zahrievania. Krby Tulikivi sú navyše kompatibilné so všetkými druhmi dreva vrátane ihličnanov.

Green W10, ekologický systém ohrevu vody pre kachle

Kachle novej generácie, ktoré ponúka spoločnosť Tulikivi, majú dvojitú plášťovú štruktúru, ktorá im umožňuje pridať systém Green W10, výmenník tepla s cirkuláciou vody. Voda potom cirkuluje vo výmenníku tepla a prenáša časť tepla uloženého v kachliach na iné siete: vyhrievané podlahy, najmä nádrže na teplú vodu. Preto je na dosiahnutie požadovanej teploty v týchto sieťach potrebné menej energie. Obzvlášť ekologický systém Green W10 je možné pripojiť aj k vykurovaciemu systému založenom na solárnych kolektoroch a tepelnom čerpadle vzduch / voda. Tento systém je zvlášť vhodný pre dobre izolované domy, kde sú kachle príliš silné. Potom sa môžeme rozhodnúť pre konkrétnu súpravu na maximalizáciu prenosu energie do vody. A ak chcete zvýhodniť vykurovanie miestnosti, je k dispozícii ďalšia súprava.

Ekologicky výhodná spoločnosť a výrobky

Spoločnosť Tulikivi je tiež prvým výrobcom kachlí na svete, ktorý vypočítal uhlíkovú stopu svojich výrobkov (výroba, preprava, inštalácia, použitie, administratívna správa atď.). Spotrebiteľ tak po piatich mesiacoch používania úplne odstráni uhlíkovú stopu zo svojich kachlí. Väčšina pecí Tulikivi môže byť inštalovaná v domácnostiach BBC (Low Consumption Buildings), ktoré ponúkajú technické, estetické a autentické riešenia. Majú nárok na daňový úver vo výške 15% a dokonca 26%, ak sa majú nahradiť existujúce kachle.

Tulikivi: rôzne krby

Spoločnosť Tulikivi ponúka okolo šesťdesiat krbov, ktoré sa dodávajú v niekoľkých radoch: - akumulačné ohrievače pracujúce s guľatinou a / alebo peletami (alebo drevnými peletami). - zmiešané kachle, zdroje dodatočného tepla. - kachle s dizajnovými alebo klasickými líniami vo farbe alebo z prírodného kameňa, ktoré sa dajú prispôsobiť každej miestnosti v dome. Niektoré sporáky majú zabudovanú rúru. - malé hybridné sporáky (akceptujú drevo alebo pelety) s nízkou emisivitou uhlíka, ktoré môžu pracovať bez elektriny alebo elektroniky, majú veľmi vysokú účinnosť a ktorých autonómia je 24 hodín. - a teraz „inteligentné“ krbové kachle so systémom ohrevu vody W10. Ak sa chcete dozvedieť viac: www.tulikivi.com 01 40 21 25 65