Podrobne

Nahý trend v dekorácii!

Nahý trend v dekorácii!

Takmer každý počul o nahom štýle, či už v móde alebo v dekorácii. O čom to vlastne je? Pre koho je tento trend vytvorený a ako ho prispôsobiť doma? Navrhujeme, aby ste na všetky jeho otázky odpovedali trocha módnym dekódovaním.

Čo je nahé?

Nahý je viac ako štýl farebný kód, ktorý sme prvýkrát videli vo svete módy. „Nahá“, čo znamená nahá v angličtine, začala preložením používania iných ako farebných odtieňov na módnych prehliadkach alebo „holej pleti“ v odtieňoch pokožky. Nahé farby tak oscilujú medzi béžovou a svetloružovou, inými slovami farby, ktoré pripomínajú prirodzenosti pokožky. Keď teda Maison & Objet vyhlási „náležitosti“ za tému dekorácie na rok 2013, nahá sa vráti na prednú časť pódia a ponúkne dekoráciu, ktorá je späť k prírode. Ale pozor, akt je nepravdivo prirodzený a vyžaduje skutočnú sofistikovanosť.

Nahý, pre koho?

Nahý je štýl, ktorý dodá miestnosti, ktorú oblieka, sviežu a romantickú atmosféru. Taktiež tieto prírodné farby, ktoré sú trochu ružové a dúhové, vám do dekorácie neprinášajú relatívne ženský štýl. Budeme preto uprednostňovať túto výzdobu v ženskej izbe, v spálni pre dospievajúcich alebo v kúpeľni, ale svoje miesto si nájde aj v obývacej izbe. Celkom elegantná, nahá vyžaduje určitú prísnosť, pokiaľ ide o skladovanie, aby sa zachoval sofistikovaný účinok dekoru. Tiež vedzte, že akt bude ideálny v pomerne svetlej miestnosti, kde prirodzené farby zjemnia miestnosť.

Ako nahé používať doma?

Ak chcete vo svojom interiéri vytvoriť akt nahý, musíte odstrániť všetky farebné kontrasty. V skutočnosti ide o vytvorenie odtieňov jemných farieb s použitím prírodných, ženských a jemných odtieňov špecifických pre akt nahý. Potom uvažujeme o béžovej, mäsovej, ľanovej, ružovej béžovej, práškovej ružovej ... Konkrétne preto na steny nanášame jemnú farbu a myslíme aj na podlahu v rovnakých odtieňoch. Na tento účel môže pôsobiť veľmi ľahké parkety alebo bude vítaná aj svetlo šedá podlaha. Potom sa pokúsime čo najviac nájsť nábytok vo svetlých farbách, béžová je ideálna farba. Ak ide o obývaciu izbu, pohovky a kreslá sa vyberú z látky vo veľmi mäkkej farbe, ktorá sa zmestí do odtieňov s farbou steny. Ak ide o spálňu, budete musieť hrať s posteľnou bielizňou, keď budete miešať veľmi jemné tóny medzi béžovou a ružovou. Vyberte si mäkké a ženské materiály, ktoré neodrážajú svetlo. Pre saténový aspekt si napríklad myslíme hodváb alebo jemné zamatové látky. V týchto dvoch miestnostiach premýšľajte o inštalácii svetelných závesov, ktoré prepustia mäkké svetlo, ktoré dokončí výzdobu. Zostáva len veľmi jemne sa usadiť!