Komentáre

Japonská atmosféra v dome

Japonská atmosféra v dome

Pokiaľ ide o dekoráciu, naše inšpirácie idú za hranice našej krajiny a nie je neobvyklé, že čerpáme naše ozdobné nápady z konca sveta. Prečo sa tiež nechať inšpirovať zenským a krehkým duchom Japonska na vytvorenie dekorácie vášho interiéru?

Tradičný japonský duch

Aby váš interiér dodal japonskej atmosfére, bude to samozrejme inšpirované japonskou kultúrou. Zameriame sa na niekoľko kľúčových prvkov, ktoré evokujú Japonsko pre naše západné oči. Takto budeme schopní poskytnúť japonské obrazovky a panely na obloženie dverí a okien, ako sú papierové priečky používané v tradičných japonských domoch. Pokiaľ ide o textil, inšpirujte sa kimonom gejša, aby si obliekol svoje vankúše a svoju posteľ. Potom myslíme na jemné vzory a najmä na ženské a trblietavé materiály, ako je hodváb. Na výstave budeme uprednostňovať podlahové vankúše pre veľmi zenového ducha. Na stenách, prečo sa rozhodnúť pre nálepku, ktorá evokuje slávne čerešňové kvety?

Súčasný japonský duch

Ak je Japonsko a jeho predkové tradície fascinujúce, moderné Japonsko je rovnako fascinujúce. Potom môžeme hrať ultra-modernú a high-tech kartu, ktorú nám táto krajina evokuje. Na stenách sa rozhodneme pre maľbu, ktorá povýši sushi na úroveň umeleckého diela. Zdobíme police kokeshisov, tradičných japonských šťastných bábik, ktorých vzhľad preskúmali dizajnéri, aby vytvorili moderné sochy. A ak si chcete túto atmosféru nainštalovať do detskej izby, rozhodnite sa pre „kawai“ (roztomilý japonsky) vesmír Hello Kitty a ďalších detských tvorov.