Podrobne

Nútené vynútenie

Nútené vynútenie

Úroda, ktorú všetci vieme ochutnať v šalátoch počas zimy, pochádza z rastliny nazývanej čakanka. To, čo sa nazýva endívne, je výsledkom nútenej čakanky. Nútenie spočíva v tom, že listy sa nechajú dorastať v tme pri konštantnom teple, aby sa získali nové biele a jemné listy, ktoré budú tvoriť endives. Semená čakanky sa pestujú od mája do júna. Riadky sa odporúča riediť o 3 až 4 týždne neskôr. Extrakcia rastlín sa uskutoční iba od októbra / novembra do silných mrazov. Endive force bude rozložené na toto obdobie. Skutočný zber sa uskutoční asi o 6 týždňov neskôr, ak sa núti v pivnici, ktorej teplota je medzi 10 a 15 ° C. obtiažnosť : stredná náklady : nástroj, ak ho ešte nemáte Potrebné náradie : - vidlice - debny - zalievacia zemina, piesok a rašelina - slama (alebo paprade) - nepriehľadná plachta

Krok 1 - Vykorenenie čakanky


Vytrhajte čakanku. K tomu použite rýč na zdvihnutie koreňov a dávajte pozor, aby ste ich nepoškodili.
Tvar koreňov závisí od vybranej odrody a od charakteru pôdy, v ktorej pestovali.

Krok 2 - Nechajte uschnúť


Zakorenené rastliny by sa mali nechať schnúť v tieni asi týždeň, aby sa zastavil rastový proces. Ak už vaše pôdne rastliny podstúpili prvé zimné sprísnenie, sušenie sa stáva zbytočným krokom. Extrahované korene sú veľmi citlivé na mraz, chránia ich počas doby sušenia.

Krok 3 - Rezané stonky


Rezajte všetky listy rezom na základni dva alebo tri centimetre nad golierom (spojenie medzi koreňom a listami). Nerezajte príliš blízko goliera, pretože v strede musí byť malý pupeň.

Krok 4 - Vyrovnajte korene


Konce koreňov odrežte, aby sa získali korene rovnakej veľkosti, čo uľahčuje umiestnenie do škatule. Odstráňte tiež vonkajšie korene, aby sa zachovala iba mrkva, ktorá tvorí hlavný koreň.

Krok 5 - Vložte endives do krabice

Nútené vynútenie sa ideálne uskutoční v pivnici, v prepravkách alebo v akomkoľvek inom dostatočne veľkom kontajneri. Ak chcete úrodu rozložiť po celú zimu, vyberte niekoľko boxov, do ktorých budete v pravidelných intervaloch donútiť vynútiť si vynútenie. Pestovaním v pivnici pri konštantnej teplote nezávisia od vývoja vonkajšej klímy. Na dno krabice položte podložie pôdy. Môžete kombinovať zalievaciu zeminu, piesok a rašelinu, aby ste udržali vlhkosť, ale nie príliš veľa, aby ste zabránili hnilobe púčikov, ktorá sa bude tvoriť endivne.
Korene zasadte do zvislej polohy, vyčnievajúce iba 2 alebo 3 centimetre predtým rezaných listov. Korene môžete sprísniť tak, že ich zasadíte vedľa seba alebo ich trocha oddeľujete, takže pôda zohráva úlohu regulátora teploty.
Zakryte korene až po golier.
Položte posteľ slamy, aby ste udržali čistú vodu. Môžete tiež experimentovať s inými metódami, ako je pokrytie endemických kapradinami, pieskom alebo dokonca rašelinou. Je tiež možné nechať endivy na čerstvom vzduchu, budú sa formovať rovnako. Dnešné snahy už nemusia byť vystavené tlaku na zem, aby si udržali tvar hlavice.
Mimochodom, ak vaša skladovacia miestnosť podlieha zmenám teploty, môžete pokryť slamu zemou, aby slama mohla hrať úlohu izolátora. To tiež umožní lepšiu reguláciu vlhkosti.

Krok 6 - Znížte endives do pivnice


Ak váš kontajner nie je príliš vysoký, zakryte ho nepriehľadným plastovým plátom, ktorý nie je natiahnutý, aby sa na jednej strane chránilo vytrvalosť pred zvyškovým svetlom, na druhej strane sa nebránilo ich rastu, ktorý by mohol prekročiť výška vášho tela. Zostáva iba monitorovať rast a zabezpečiť, aby vlhkosť nebola príliš vysoká, aby sa zabránilo hnilobe. Voda z času na čas. V závislosti od teploty miestnosti sa prvá čakanka odoberie od niekoľkých týždňov do niekoľkých mesiacov po vynútení. Všeobecne platí, že čím chladnejšia je vaša izba, tým dlhšie bude rásť a tým lepšia bude chuť endivi, aj keď toto hodnotenie ostane subjektívne.