Informácie

Všetko, čo potrebujete vedieť o rastúcich médiách

Všetko, čo potrebujete vedieť o rastúcich médiách

Kultivačná podpora umožňuje, aby sa rastliny ukotvili v pôde. Je to zalievacia pôda predávaná vo vreciach alebo záhradná pôda.

Čo je kultivačné médium?

Rastové médium neposkytuje rastlinám potravu. Ako už názov napovedá, slúži iba ako „podpora“. Umožní rastlinám rozvíjať svoj koreňový systém a pevne sa ukotviť v pôde. Do rodiny pestovateľských médií patria: zalievacia pôda, rašelina, vresová zemina, ornica a samozrejme záhradná pôda.

Z čoho je rastové médium vyrobené?

V prvej funkcii pôda slúži ako kotva pre korene. Musí preto spĺňať určité podmienky: stabilitu, prevzdušňovanie, priepustnosť a mať primeranú fyzickú štruktúru, preto musí pozostávať z prvkov viac alebo menej hrubej textúry: kamienky, piesok, bahno, hlina a humus. Hlina a humus fungujú ako spojivo a umožňujú zhromaždenie alebo súdržnosť rôznych častíc, ktoré tvoria pôdu vo vašej záhrade. Rašelina je výsledkom rozkladu prehistorického rastlinného krytu pozostávajúceho zo sphagnum, molinie, ostřice ... Pokiaľ ide o pôdy, spravidla sa skladajú zo zmesi rastlinného odpadu, borovicovej kôry, listy a rašelina.

Ako zlepšiť príliš piesočnú záhradnú pôdu?

Pôda príliš bohatá na oxid kremičitý nezachováva vodu ani hnojivá. Možno bude potrebné výrazne doplniť pôdu ornice do záhrady. Orná pôda nie je ničím viac ako menšou ako úrodná pôda z úrodnej poľnohospodárskej pôdy. Jednou z jeho hlavných vlastností je byť bohatý na bahno a hlinu. Má dobrú schopnosť zadržiavania vody a hnojív.

Ako vylepšiť príliš ťažkú ​​záhradnú pôdu?

V prípade kultivačných médií s ťažkým alebo ílovým zložením môžete prispieť rašelinou. Rašelina zlepšuje podmienky prevzdušňovania a odvodňovania ílových pôd. Zadržiavajú vodu a pomáhajú rozpúšťať rôzne živiny. Umožňujú piesočnatej pôde udržať si vlhkosť a výživné vlastnosti dlhšie.

Ako si vybrať rastové médium pre vane a kvetináče?

Ak ste jedným z záhradkárov, ktorí rastú v kvetináčoch, najjednoduchším riešením na naplnenie kontajnerov je kúpa zeminy. Ich zloženie a hustota sa líši v závislosti od potrieb rastlín, pre ktoré boli študované, a teda od konkrétnych názvov „špeciálny pelargónie“, „špeciálne siatie“ atď. Vždy používajte produkty vhodné pre požadovaný typ výsadby, nie takzvané univerzálne pôdy. Podobne aj „Terre de bruyère“ má byť vyhradený pre rastliny tejto rodiny, ako sú azalky, rododendrony ...

Je vzhľad podpory znakom kvality?

Vzhľad kvetináčovej pôdy sa nezohľadňuje, pokiaľ ide o jej prirodzené vlastnosti. Nie je to preto, že by ste si vybrali veľmi jemnú hnedú zeminu na sadenie, ktorá sa nebude držať prstov, takže to bude nevyhnutne lepšie ako menej krásny produkt. Naopak, pôda s hrubšou veľkosťou častíc, ktorá obsahuje malé kamienky, trosky rastlín a drobivý dotyk, umožní koreňom rastlín lepšie sa usadiť. Menej „kompaktný“, zabráni duseniu rastlín v tvrdom gangu. Príliš bežný jav po niekoľkých týždňoch výsadby.