Video: postarajte sa o vinič napadnutý plesňou

Video: postarajte sa o vinič napadnutý plesňou

Vďaka vysvetleniam Jacquesa My, odborníka na Plant Clinic, budete vedieť, ako sa postarať o vinič napadnutý plesňou. V tejto videosekvencii vás Jacques vyzýva, aby ste objavili starodávne víno, ktoré sa užívateľ internetu snaží kultivovať. Postupujte podľa pokynov a odporúčaní nášho odborníka!

Otázka od používateľa

<< Il s'agit d'une très vieille vigne laissée à l'abandon pendant des années et que nous avons sévèrement taillée l'an passé pour la ramener dans des proportions normales, car elle était partie à l'assaut du laurier voisin ! Depuis, elle reprend de la vigueur mais j'ai peur pour notre petite récolte à venir, car le feuillage est malade et les grappes sont un peu tachées également. Y a-t-il quelque chose à faire ? J'ai souvent vu les vignes traitées avec de la bouillie bordelaise. Est-ce adapté dans ce cas ? Merci. >>

Pozrite si video

ID videa = "0" /

Vyšetrovanie a diagnostika

Táto vinica bola opustená a jej majiteľ sa trochu obáva. Napriek svojej veľkosti nie je vinič v dobrom zdravotnom stave. Má veľa miest, ktoré sa šíria v rozvojových zoskupeniach. Škvrny sú spôsobené napadnutím plesňou. Huba je už dosť vyvinutá, pretože už dosiahla vyvíjajúce sa zhluky. V tomto prípade je preto malá nádej na tohtoročnú úrodu. Aj keď tento rok neočakávate dobrú úrodu, stále môžete podniknúť kroky na zabránenie šírenia choroby.

Niektoré odporúčania

Na konci sezóny musia byť všetky choré časti odstránené a zničené. Môžete ich spáliť alebo umiestniť do recyklačných stredísk. Vyhnite sa ich vkladaniu do kompostov. Počas zimného obdobia sa vinič pomerne oreže alebo sklopí. Na začiatku jari vykonajte preventívne ošetrenie založené na zmesi Bordeaux, ktorá sa môže v prípade potreby obnoviť. Musíte len postupovať podľa týchto odporúčaní, aby vaše vinič bol v bezpečí pred chorobami a získal všetku svoju krásu. Vy tiež položte svoje otázky na klinike rastlín! Objavte tiež, ako sa starať o vinič s deformáciou listov.