Nezvyčajné: sopečná pohovka!

Nezvyčajné: sopečná pohovka!


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Dizajn niekedy odhaľuje prekvapenia tým, že nám ponúka neobvyklý a nezvyčajný nábytok. Ide najmä o realizáciu rakúskeho dizajnéra Roberta Stadlera s názvom Nepravidelná bomba, ktoré nie je nič iné ako pohovka. Prezentácia.

Nepravidelná bomba: čo to je?

Irregular Bomb je pohovka takmer tri metre dlhá z fantázie návrhára Roberta Stadlera. Dizajnér sa inšpiroval lávovými blokmi premietnutými počas sopečnej erupcie a spevnil sa počas svojej vzdušnej cesty. Podľa dizajnéra ide o „kus výbuchu buržoázneho komfortu“, ktorý presmeruje estetiku pohovky v Chesterfielde. Pohovka tak spája tri typy sedadiel (pohovka, kreslo a kreslo) a vytvára tak hybridný objekt s takým osobitným tvarom. Skutočne užitočná socha, táto pohovka je ako žiadna iná.

Výroba pohovky

Ak sa na prvý pohľad zdá, že pohovka je vyrobená pomocou počítača, nie je. Pohovka bola najprv vyrobená z plastelíny a potom bola vyrobená výlučne remeselnými technikami. Preto bolo potrebné obrátiť sa na stolára Maurice Barnabého, sedlára Jeana-Paula Mahé a krajčírku Bernadette N'Guyen. Strávili tristo päťdesiat hodín prácou na modeli s cieľom vytvoriť preglejkový rám pokrytý vrstvami machu pri študovaných hustotách, siahajúci čo najďalej bez toho, aby sa koža natrhla. Skrátka výkon. Úžasný výsledok je obmedzený na 8 kópií. A ak tento model sotva nájde svoje miesto v našej obývacej izbe, uvedomme si, že ide o pozoruhodnú a bezprecedentnú prácu!


Komentáre:

 1. Fenrizragore

  Podporím ťa.

 2. Lateef

  Ospravedlňujem sa, ale myslím, že sa mýliš. Ponúkam sa na diskusiu. Napíšte mi do PM.

 3. Kigalkree

  je možné uzavrieť priestor?

 4. Iwdael

  A ako v tomto prípade postupovať?Napíšte správu