Peugeot oživuje chute

Peugeot oživuje chute

Peugeot, významný francúzsky výrobca automobilov? Nielen! Pretože pred výrobou motorových vozidiel vynikla značka leva okrem iného vo vôňach, čo je aktivita, ktorá dnes úspešne pokračuje pod značkou PSP Peugeot. Domovy mlyny a sortiment príslušenstva spojené so svetom vína, ktorý si spoločnosť Peugeot predstavovala, úplne rezonujú alebo veľmi retro, znamenajú spojenie medzi kvalitou včerajška a súčasnými technológiami. Vývrtky, mlynčeky na korenie alebo kávu, poháre na víno, lahôdky ... Objavte celú históriu vedomostí spoločnosti Peugeot.

Levá sága

Príbeh sa začína v roku 1810, keď sa dvaja bratia - Jean-Pierre a Jean-Frédéric Peugeot - rozhodli transformovať rodinný mlyn na oceliareň. Spoločnosť Peugeot Frères sa pôvodne vyrábala píla a rôzne nástroje, o niekoľko rokov neskôr sa pustí do navrhovania mlynčekov na kávu. Prvý model, nazývaný „obyčajný model“, je vyrobený z dreva a plechu a je k dispozícii v 10 rôznych veľkostiach. Súčasne s touto výrobou pokračuje Peugeot Frère v diverzifikácii tým, že vyrába krinolíny a korzety. V tom čase (okolo roku 1850) sa objavil slávny znak leva, ktorý je dodnes logom značky! V priebehu rokov sa výroba domácich mlynov zintenzívnila a prvý model mlynčeka na korenie pre jednotlivcov bol uvedený do prevádzky v roku 1874. Volal sa „Z“ a vyrába sa ešte dnes! Nasleduje mnoho ďalších, od najjednoduchších po najsofistikovanejšie. Levová spoločnosť však aj naďalej rozširuje svoje aktivity uvádzaním automobilov, šijacích strojov a dokonca aj práčok. Prebieha demokratizácia domácich a automobilových strojov a Peugeot sa na tomto rozmachu plne zúčastňuje! Súčasne sú mlyny na korenie čoraz presnejšie a estetickejšie: teraz sú zdobené farebnými lakmi, sú menšie a praktickejšie. Dodnes spoločnosť naďalej ponúka kvalitné mlyny a bytové doplnky, uvádza na trh avantgardné výrobky a znovu vydáva svoje prvé úspechy.

Kompletný sortiment

Zbierka Peugeot Saveurs sa nezastaví v tradičných mlynoch na kávu a korenie. Značka ponúka veľa elektrických modelov s veľmi dizajnovými líniami, ale aj ostré víno a starostlivo vybrané korenie. To je dôvod, prečo sa chceme vrátiť k stolu!