Články

Chyby, ktorým je potrebné sa vyhnúť v nevyhnutnom dekore

Chyby, ktorým je potrebné sa vyhnúť v nevyhnutnom dekore

Vydanie Maison & Objet zo septembra 2012 opäť predstavuje tento trend. V roku 2013 sa výstava dostala pod znak náležitosti a podarilo sa nám objaviť scénografiu troch trendov na túto tému. Tiež tu sú chyby, ktorým sa treba vyhnúť pri dekorácii inšpirovanej touto témou. Urobte cestu pre základné!

Vyvarujte sa ozdôb

Pokiaľ ide o nevyhnutný interiér, netreba dodávať, že sa vyhneme množstvu detailov a poskytujeme jednoduchý, rafinovaný a veľmi funkčný interiér. Nábytok je potom mimoriadne zjednodušený geometrickými čiarami, ktoré vyraďujú krivky a iné zvitky. Luxus sa stáva minimalistický s dekoráciou, ktorá eliminuje znaky času a ponúka nadčasový štýl, ktorý spája trendy včera, dnes a zajtra. Zahrajte si teda kartu minimalizmu tak, že prejdete na základné informácie. Všimnite si, že minimalizmus sa premieta aj do „nefarebného“, pretože je to biela, ktorá vychádza najmä z troch scenárov vývojárov trendov. Preto sa vyhýbame jasným farbám a pop atmosférám v prospech grafickejšieho a dizajnovejšieho štýlu s bielou a čiernou.

Neprehliadajte budúcnosť

„Yes Future“ bolo meno dané scénografii Vincenta Grégoire pre Nelly Rodi. Zdôraznilo sa, že dom je vo večnej evolúcii a že musíme integrovať každú evolúciu, aby sme tam mohli lepšie žiť. Dom je potom vybavený najnovšími technicko-vedeckými objavmi s inovatívnymi materiálmi, ktoré kombinujú prírodu a technológiu, a tiež ponúkame zariadenia, ktoré sa zameriavajú na naše blaho, napríklad Rowenta a jeho stroj na domácu kozmetiku. Neváhajte sa rozhodnúť pre zariadenia, ktoré vám ponúkajú nové perspektívy tak pre vaše pohodlie, ako aj pre životné prostredie.

Neodmietaj prírodu

Dekor Françoisa Bernarda by mal byť inšpirovaný prírodnými prvkami. Zem, vzduch, voda a oheň tak nastavili tón dekoratívnych prvkov svojej scénografie, pretože základná dekorácia sa prirodzene vracia k pôvodu sveta. Meď bude investovať do vášho interiéru, aby symbolizovala oheň, modrá farba bude pripomínať vodu, sklenené riady budú evokovať vzduch a jeho ľahkosť a minerálne prvky vás pripevnia k Zemi. V spôsobe feng shui potom kombinujeme prvky, aby sme rekonštituovali vesmír vo svojom vnútri a poskytli harmonickú atmosféru.

Nepreťažujte svoj interiér

A konečne, v Elizabeth Leriche, dekorácia odohrala kartu s minimom, meno bolo dané veľmi rafinovanou scénografiou, ktorú sme mohli objaviť na výstave. Na programe, veľmi málo, takže s veľmi vycibreným nábytkom. Aby sme našim interiérom poskytli zjavnú ľahkosť, jednoducho si položíme základný nábytok v ľahkej verzii s priehľadnými stoličkami alebo stolmi, ktoré neprestávajú hľadať. Vyvarujte sa hojnosti nábytku a masívnych modelov, ktoré by zaťažili váš interiér v prospech cirkulácie tekutín a harmonického celku.