Chyby, ktorým sa treba vyhnúť pri osvetlení detskej izby

Chyby, ktorým sa treba vyhnúť pri osvetlení detskej izby


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

V detskej izbe je osvetlenie rovnako dôležité ako v iných izbách domu. Musí sa skutočne prispôsobiť rôznym činnostiam detí a zároveň im poskytnúť teplej miestnosti. Aby sme vám pomohli zvoliť osvetlenie detskej izby, odporúčame vám objaviť niekoľko chýb, ktorým sa treba vyhnúť.

Nevyberajte príliš svetlé osvetlenie

Detská izba by mala byť kokon jemnosti, vyhýbať sa príliš jasnému alebo oslnivému osvetleniu, ktoré by dodalo miestnosti príliš surovú atmosféru. Dajte prednosť zaveseniu s nie príliš silnou žiarovkou a rozhodnite sa najmä pre tienidlo lampy, ktoré stlmí osvetlenie v celej miestnosti. Pre deti nájdete mnoho zábavných modelov, ktoré sa budú podieľať na výzdobe miestnosti. Existujú vypchaté zvieratá, oblaky alebo dokonca tienidlá s obrázkom ich obľúbených hrdinov.

Nevyberajte si jediné odpruženie

Akonáhle je odpruženie, ktoré poskytne hlavné osvetlenie, nezastavujte na tejto dobrej ceste! Na dosiahnutie dobrého osvetlenia, a to v každej miestnosti, sa odporúča znásobiť svetelné body tak, aby každý roh miestnosti mal dobré svetlo, ale aby sa tiež vytvoril dekoratívny efekt. Ak má vaše dieťa napríklad stôl, bude potrebné nainštalovať lampu s dobrým výkonom, aby sa pri domácich úlohách neunavovali oči. Podobne, ak je vaše dieťa zvyknuté na čítanie pred spaním, nezabudnite ho vybaviť dobrou nočnou lampou. Ak je to možné, rozhodnite sa pre otočný model, ktorý mu zabezpečí maximálne pohodlie pri čítaní.

Nezanedbajte osvetlenie na spánok

Ak je osvetlenie detskej izby dôležité, keď stmavne, je tiež dôležité uprostred noci, keď vaše dieťa spí. Deti sa skutočne boja strachu a niekedy majú nočné mory, ktoré ich prebudia uprostred noci. Aby ich upokojil pri zaspávaní a pri nočnom prebudení, nasadil si pilota, ktorý v časti rozptyľuje veľmi ľahké svetlo bez narušenia spánku dieťaťa. Všimnite si, že existujú tvary detí, ktoré si najmenší budú milovať. Z technického hľadiska preferujte nočné svetlo LED, aby ste predišli nadmernej spotrebe energie. Nakoniec, ak vaše dieťa potrebuje len zaspať nočné svetlo, nájdete modely s časovačom, ktoré ho po určitom čase vypnú.

Nezabudnite na bezpečnostné problémy

Osvetlenie v detskej izbe musí byť zvlášť zabezpečené z bezpečnostných dôvodov. Preto sa vždy uistite, že váš elektrický systém je na štandardnej úrovni a že káble napríklad nebránia priechodu. Potom vždy vyberte žiarovky, ktorých prístup k žiarovke je chránený, aby ste predišli popáleniu, ak sa vaše dieťa dotkne žiarovky. Nikdy tiež neumiestňujte handričku na tlmenie svetla z tienidla lampy, pretože táto látka by sa mohla vznietiť kvôli teplu.


Komentáre:

 1. Otoahhastis

  Great, but the alternative?

 2. Kazibei

  A už ho mám dávno!!!

 3. Howahkan

  Samozrejme. Prihlásim sa na odber všetkých vyššie uvedených. Poďme diskutovať o tejto otázke.

 4. Toro

  It is a pity that I cannot speak now - I have to leave. I will be released - I will definitely express my opinion on this issue.

 5. Nikki

  Príspevok je dobrý, čítal som a videl som veľa mojich chýb, ale nevidel som ten hlavný :)

 6. Neilan

  Pravdepodobne.

 7. Dushicage

  YES, the option is goodNapíšte správu