Krok za krokom: výsadba pružinových žiaroviek

Krok za krokom: výsadba pružinových žiaroviek

Ak existuje jedna podívaná, ktorá poteší po drsných zimných mesiacoch, ide o prvé kvety roku. Popri prvosienkach sa rastliny cibule ako prvé objavia po tom, ako riziko extrémneho chladu prešlo. Tieto cibuľovité rastliny sa nazývajú snežienky, krokusy, narcis, muscaris alebo dokonca tulipány. Keď sa prebudia a vyjdú zo zeme, je to takmer kúzlo, ktoré hrá: tak krehké, kde našli silu na prebudenie, napriek pretrvávajúcemu nepriaznivému počasiu a odkiaľ prišli že ich nenavrhla žiadna vegetácia? To je kúzlo rastlín cibule. Spávajú niekoľko centimetrov pod zemou po dlhé mesiace, prebúdzajú sa na jar niekoľko dní až niekoľko týždňov kvitnutia, potom zanechajú niekoľko stoniek a listov, ktoré skončia vädnutie a nenechajú nič hádať o spektakle, ktorá sa koná. sa vyrába o nejaký čas skôr. Ich kvitnutie je skutočne také krátke ako veľkolepé. Toto potešenie sa však počíta pre tých, ktorí sa neuspokojia. Prišiel na jeseň, a až do decembra, sme tu v ideálnych mesiacoch zasadiť žiarovky, ktoré kvitnú na jar. V prípade cibúľ, ktoré kvitnú v lete, sa výsadba uskutoční na jar. Teraz nás v tomto kroku krok za krokom nainštalujte kúzla aj do záhrady. obtiažnosť: jednoduchý náklady: od niekoľkých eur po niekoľko desiatok eur, v závislosti od počtu a rozmanitosti vybratých žiaroviek Potrebné nástroje: - transplantát - piesok - štrk alebo ílové gule (voliteľné)

Krok 1 - Vyberte umiestnenie


Ak sa rozhodnete nainštalovať žiarovky na trávnik, kvôli prirodzenému účinku vám odporúčame vziať si do ruky niekoľko žiaroviek a hodiť ich do vzduchu. To je to, čo určí ich umiestnenie. Táto metóda je zvlášť vhodná pre veľmi prírodné kvety, ako sú snežienky, krokusy alebo dokonca narcisy. Nebude však vhodný v prípade dvojitých alebo sofistikovaných botanických odrôd.

Krok 2 - Dig


Aj keď ide iba o rozdelenie zeme na niekoľko centimetrov, budete musieť vykopať a toľko otvorov, koľko chcete nainštalovať žiarovky! Krokusy sú malé cibule, postačí 5 cm otvor. Vyberte si svoj nástroj: výsadbu, výsadbu žiaroviek alebo, ak je trávnik hustý, mop. Odizolujte trávu, odstráňte korene, ktoré by konkurovali, ako aj všetky kamene. Vo všeobecnosti nezabudnite zasadiť svoje žiarovky do hĺbky zodpovedajúcej dvojnásobku ich výšky.

Krok 3 - Vypúšťanie


Veľkou posadnutosťou žiarovkami je vlhkosť! Aby sa zabránilo stagnácii a spôsobeniu hniloby, dno otvoru by sa malo vypustiť. Na to postačí malý riečny piesok.

Krok 4 - Skontrolujte stav žiaroviek


Skontrolujte stav žiaroviek, ktoré sa chystáte zasadiť, a odstráňte akýkoľvek predmet, ktorý je mäkký, znečistený alebo vykazuje známky plesne. Je to jednoducho otázka úspechu vašej plantáže!

Krok 5 - zasadte žiarovky


Položte každú žiarovku na jej pieskové lôžko. Detail, ktorý to všetko? Zasaďte to!

Krok 6 - Zakryte žiarovky ... a máte hotovo!


Musíte len zakryť žiarovku a zatvoriť otvor. Nie je potrebné baliť ani vodu, príroda urobí, čo je potrebné. Cibule sa budú postupne usadzovať a rozvíjať korene v nasledujúcich mesiacoch, prípadne sa prebudia do jarných priestorov.

Ak vysadíte cibuľky do kvetináčov


Žiarovky sa výborne hodia na pestovanie v kvetináčoch. Dôležité je, že hrniec je prepichnutý a dobre odvodnený, aby sa znížilo riziko hniloby cibule. Do hrnca nalejte štrk alebo hlinené gule.
Zakryte zmesou kompostu, záhradnej pôdy a piesku.
Potom vložte žiarovky hlavou nahor a zakryte ich dvojtretinovou zmesou.
Potom dajte nádobu do tmy - napríklad zakrytím nádoby novinami a jej vložením do skrinky - a ochladte. Po niekoľkých mesiacoch sa objavia prvé výhonky. Dajte hrniec na svetlo tak, aby boli zelené, a ak chcete, dajte hrniec do interiéru.

Ak zasadíte svoje žiarovky do postelí

Vykreslenie bude závisieť od miesta, ktoré ste si vybrali. Nič nevyžaduje, aby ste žiarovky pestovali v rade, pokiaľ ich nevyrábate, aby ste ich vybrali. Inak a pre prirodzenejší a veľkolepejší výsledok vytvorte malé skupiny umiestnením niekoľkých žiaroviek vedľa seba do tej istej diery. Pokračujte vo vytváraní predstavenia tým, že v tom istom masíve vytvoríte niekoľko odrôd cibule alebo ich inštalujete do blízkosti iných jarných kvetov, ako sú macešky alebo zabudnuté mašinky, ktoré zostanú zachované po rozkvetu cibúľ. Teraz je všetko pripravené. Silne na jar!