Luxus preskúmal a opravil Astier de Villatte

Luxus preskúmal a opravil Astier de Villatte

Tandem, ktorý vytvorili Ivan Pericoli a Benoît Astier de Villatte, nanešťastie nepriehľadný nikdy neprestane udivovať svet dekorácie, a to rovnako svojimi voľbami, ako aj svojími podivnými a nekonformnými duchmi. Títo dvaja tvorcovia spustili stávku, aby si predstavili miesto, kde si sviečky, misky, šperky, kancelárske potreby a kolínske more mávajú ramená: mágia rýchlo fungovala a parížsky dom je teraz referenciou medzi odborníkmi na dekoráciu, ako aj jednotlivcami! Rovnako ako kabinet zvedavostí, všetky objekty, ktoré si predstavil Astier de Villatte, tvoria radostný bazár, eklektický a súčasný. Preskúmanie detailov.

Zmiešané a špicaté hanby

Stretnutie sa uskutočnilo začiatkom 90. rokov. Oficiálne v umení, neoficiálne v kaviarni v Saint Germain (!). Ivan Pericoli a Benoît Astier de Villatte napriek tomu debutovali v prestížnej škole na ľavom brehu, učili sa kresliť a kompenzovali sochárstvo už takmer 10 rokov. Druhý vesmír ich spojí, pretože sa ocitnú v dielni sochára Georgesa Jeanclosa, kde sa naučia vyrábať svoje prvé taniere. Tlačová správa a neskoršia návšteva Maison et Objet, to je zasvätenie. Objednávky sa nalejú a spoločnosť sa vytvorí krokom. V roku 2000 otvorili obchod na rue 173 rue Saint Honoré, čo je kameňom dohodil od Louvru, ktorý sa okamžite stal parížskym a potom medzinárodným miestom stretnutí.

Atmosféra „arzénu a starej čipky“

Prvý obchod značky dokonale zhŕňa ducha dvoch tvorcov, ktorí chceli byť bizarní a hrejiví! Je to najväčšie nebezpečenstvo, že Ivan sa zastaví pred týmto „Malým Parížom“, ktorý bol na veky uzavretý. V tom čase bola „Purple Monkey“ (názov, ktorý sa stále objavuje na výkladnej skrini!) Bol bazár ponúkajúci neusporiadané maľby, malú stoličku a rôzne predmety. Ivan a Benoît sa rozhodli zachovať interiér „vo vlastnej šťave“, čo mu dodá ešte viac pôvabu. Od vchodu sa návštevník vracia späť do 18. storočia: v tejto jaskyni Ali Baba boli všetky stvorenia, ktoré tvoria vesmír Astier de Villatte, zmiešané. Duo tam inštaluje v spoločnosti svojej bielej keramiky a svojho nábytku impozantné množstvo malých heterogénnych, nezvyčajných a vtipných predmetov, históriu „s trochou zábavy“. Ich zaujatosť? Nikdy sa neberieš vážne! Vonná sviečka „Mantes la Jolie“ (pomenovaná po meste!) Sa tak krúti po ramenách s voňavými výtvormi Lhassa a Monte-Carlo. V rovnakej línii sú keramické dosky „lebky“ vyrobené v Paríži remeselným spôsobom, pekné zápisníky Moleskine s potlačami inšpirovanými starými dlaždicami alebo gýčovými pohárikmi v tvare svätej vody. Tento vesmír „Alenka v ríši divov“ bude objavený na mnohých miestach predaja značky po celom Francúzsku alebo na jeho webovej stránke //www.astierdevillatte.com.