Krátko

Čo je to porcelánová kamenina?

Čo je to porcelánová kamenina?

Porcelánová kamenina je typ dlaždíc používaných na podlahové dlaždice. Jeho zloženie mu dodáva veľkú odolnosť proti nárazom. Zaujíma sa o ľahkú údržbu. Špongia stačí na odstránenie škvŕn. Jeho rozmanitosť štýlov, aspektov a formátov splní vaše dekoračné túžby.

Vlastnosti porcelánovej kameniny

Tento typ dlaždíc sa vyznačuje zložením bohatým na hlinu, kremeň a živce. Tieto komponenty mu dávajú neuveriteľnú odolnosť proti poškriabaniu a oderu v závislosti od úrovne priechodu. Smaltovaná porcelánová kamenina vyvíja prepracovanejší vzhľad efektov prispôsobených vašim želaniam: motýľ, lesk, saténový vzhľad a odtieň. Plná hmotnosť, vyznačuje sa veľkou robustnosťou. Preto je ideálny v miestnostiach s veľkým priechodom. Táto dlaždica spĺňa všetky očakávania z hľadiska dekorácie. Keramika napodobňuje všetky aspekty a existuje v rôznych farbách, aby splnila všetky vaše želania. Dokonale reprodukuje drevo, cement, kov, mramor alebo kameň. Vďaka mnohým farebným odtieňom a rôznym aspektom vytvorte podlahu v súlade so svojou dekoráciou.

Porcelánová kamenina: odolná a ľahko položiteľná

Tento typ obkladov kombinuje výhody tým, že ponúka podlahu, ktorá je odolná a ľahko sa inštaluje. Robustný a odolný porcelánový kamenina sa nebojí opotrebenia alebo nárazu. Odoláva poškriabaniu a oderu. Aby sa skontrolovala pevnosť vášho obkladu, norma MOHS udáva tvrdosť obkladu, aby sa zistila jeho odolnosť proti poškriabaniu. Nezabudnite tiež skontrolovať odolnosť obkladov proti opotrebeniu štandardom PEI, ktorý vám poskytne informácie. Okrem toho je vodotesný, a preto je veľmi ľahko udržiavateľný. Škvrny sú veľmi rýchlo odstránené pomocou jednoduchej špongie. Pre inštaláciu nie je nič jednoduchšie, dlaždice sú ľahké a ľahko sa inštalujú. Je možné ho orezať, môžete klipy obkladať bez lepenia alebo spoja.

Studená a protišmyková dlažba

Nevýhoda porcelánovej kameniny spočíva v jej chlade. Tento typ dlaždíc zostáva pre chodidlá studený. Je vhodné, aby ste boli vybavení na chodenie po obkladačkách. Okrem toho, ak je pôda mokrá, riskujete pád. Inak povedané, ak je podlaha nekĺzavá, jej údržba môže byť ťažšia. Z bezpečnostného hľadiska je nevyhnutné zvoliť správnu obkladačku, pretože existuje niekoľko verzií podľa úchopu pre obložené alebo holé chodidlá.