Podrobne

Porcelánová kanvica verzus liatinová čajník

Porcelánová kanvica verzus liatinová čajník

Je to jeseň! Hodiny čajového času sa budú môcť začať znova! Potrebujeme rýchlu kanvicu. Pretože o 17:00 h predsedá nálade stola. Ale čo si vybrať? Model z liatiny v anglickom porceláne alebo zene?

Porcelánová kanvica pre britskú atmosféru

Až donedávna sa svet točil okolo Veľkej Británie, olympijské hry boli toto leto po jubilejnom kráľovnom. Preto neprekvapuje, že v roku 2012 má britský štýl vo svojich plachtách vietor! Nehovoriac o tom, že Tea Time je typicky angličtina. Existuje dobrý dôvod, prečo by ste chceli použiť jeden z jeho kľúčových prvkov: porcelánovú kanvicu. Objemný a kvetinový, je súčasťou atmosféry, ktorá je dievčenská a koketná, ideálna na posedenie pri čaji s priateľmi. Sublimovaný zlatými ornamentami zaujme elegantnejším a kráľovským dojmom. Áno, vaša výsosť! Z praktického hľadiska je vďaka svojej nízkej kapacite na uchovávanie tepla doplnkom vhodným pre krehké čaje: zelený, biely alebo žltý.

Liatinová čajová kanvica pre japonskú atmosféru

Ak sa čas na čaj rýmuje viac s relaxáciou, je na čase nastaviť si svoje pamiatky na liatinovej čajníku! Jeho neodolateľný japonský štýl, ktorý mu dodáva okrúhly, široký a vyrovnaný tvar prekonaný dlhou rukoväťou, vytvára únikový a zenový postoj. Ale výber liatiny čajník nie je len otázkou štýlu. Veľkou výhodou je, že čaj je teplý dlhšie ako čajník z porcelánu alebo iného materiálu. Čaje založené na aróme, ako je mäta alebo jazmín, sa tu lepšie rozptyľujú.