Informácie

Práčka: ako si vybrať?

Práčka: ako si vybrať?

Pračka je skutočným znakom nezávislosti a je jednou z prvých akvizícií v domácich spotrebičoch, keď sa nasťahujete. Ten, kto sa stará o našu bielizeň toľko, by nemal byť vybraný náhodne, pretože to bude často fuška každý deň, takže si nájdite práčku, ktorá nám vyhovuje hneď od začiatku. .

Aká kapacita?

Jedno z prvých kritérií, ktoré treba zohľadniť, závisí od počtu ľudí žijúcich pod jeho strechou. Pre jednu osobu môže postačovať kapacita 5 kg, zatiaľ čo veľká práčka bude pohodlnejšia s práčkou s hmotnosťou viac ako 7 kg. Kapacita, ktorá je k dispozícii pre vašu práčku, bude tiež určovať jej kapacitu: pre malý priestor sú práčky s najvyššou náplňou často riešením, ale ich kapacita je menšia. Nakoniec upozorňujeme, že existujú malé práčky s okienkami, to znamená s malou hĺbkou (medzi 40 a 45 cm), špeciálne navrhnuté pre malé kúpeľne.

Aká spotreba?

Aby ste ušetrili peniaze, ale aj preto, že ste citliví na životné prostredie, je dôležitá spotreba vody a elektrickej energie vašej práčky. Z tohto dôvodu musíte pred zakúpením skontrolovať energetický štítok, ktorý vás informuje. Potom budete vedieť ročnú spotrebu vody a elektrickej energie práčky, čo je jednoduchý spôsob porovnania výkonu, ak váhate medzi niekoľkými výrobkami.

Ktoré programy?

Starostlivo nahliadnite do programov dostupných na zvolenej práčke, pretože ak sa môžu pred zakúpením javiť ako zbytočné, sú skutočne veľmi nápomocné. Ak sa nachádzate v zhone alebo rozptýlenie, 15-minútový program vás môže zachrániť pred mnohými situáciami. Ak máte vzácny šatník, vyberte práčku, ktorá sa stará o jemné textílie a nahradí vás umývaním rúk. Výber je taký, že dnes budete nevyhnutne potrebovať práčku s programami, ktoré zodpovedajú vášmu životnému štýlu.