Podrobne

Krok za krokom: postavte bunkový betónový oddiel

Krok za krokom: postavte bunkový betónový oddiel

Sýtený betón je ľahko spracovateľný materiál, lacný, ale predovšetkým oveľa ľahší ako sadrokartón. Toto by sa nemalo prehliadať, keď sa vykonaná práca vykonáva v byte umiestnenom vo vyšších poschodiach budovy. Sme v malej kúpeľni, ktorú chceme rozdeliť. K dispozícii je vaňa so sprchovacím kútom a práčovňa (vpravo), na ktorej bude umiestnená práčka (a prípadne aj sušička vyššie). Samozrejme sme vopred skontrolovali, či je dostatočný priestor na inštaláciu práčky, a poskytli sme výšku steny nevyhnutnú na oddelenie mokrej oblasti od elektrického zariadenia. obtiažnosť : stredná. náklady : menej ako sto eur. Potrebné náradie : - pórobetónové tvárnice hrúbky 10 cm a 15 cm. - lepiaca malta na pórobetón. - vodováha. - ručná píla alebo špeciálna pórobetónová píla (s veľkými zubami). - kladivo. - murárske korytko, hladidlo alebo hrebeň na lepidlo. - cvičenie. - koniec tyče so závitom a píla na rezanie závitmi. - ceruzka a pravítko.

Krok 1: Nakreslite značky


Predtým, ako začnete, urobte mentálne znázornenie požadovaného výsledku a predvídajte všetky ťažkosti, s ktorými sa môžete stretnúť. Postupujte postupne. Premýšľajte o tom, že je lepšie si sadnúť a trvať 10 minút, než premýšľať, ako sa ocitnete v slepej uličke, ktorá vás núti všetko rozobrať.
Pomocou vodováhy zoberte zvislú plochu k okraju vane. Nakreslite čiaru na zem zvislo, to je limit, ktorý sa nesmie prekročiť položením vašich prvých blokov. K tomuto riadku pridáte 3 alebo 4 mm potrebné na inštaláciu silikónového spoja.
Je potrebné nechať prístup k vodovodnej inštalácii namontovaním lapacích dverí. Naša stena je v tomto mieste veľmi silná, ponecháme reguláciu 40 cm, aby sme mali ľahký prístup k drenážnemu systému a prívodným armatúram.

Krok 2: Spustite stenu


Nenechajte sa lepiť na lepidlo, celá to spevní. Rovnakým spôsobom tiež nedávajte príliš veľa, pretože riskujete vytvorenie medzery medzi blokmi, ktoré budete musieť kompenzovať pridaním stále lepidla.
Upevnite svoju stenu na striedavé rady, zvislé škáry by nikdy nemali skončiť proti sebe. Keď to dosiahnete na konci riadku, vymeňte posledný rez bloku na začiatku nasledujúceho riadku. Stlačte ich tak, že lepidlo mierne pretečie. Prebytočný objem okamžite odstráňte pomocou stierky.
V každom bloku skontrolujte zvislosť a vodorovnosť. Pomocou kladiva opravte všetky variácie, poklepte (jemne) na miesto, kde chcete opraviť jeho sklon. Z tohto dôvodu je potrebné vložiť dostatočné množstvo lepidla, aby bol dostatočný manévrovací priestor rozdrvením lepidla na určitých miestach, aby sa upravila vodorovnosť.

Krok 3: Podoprite závesné bloky


Bloky nad kontrolným prielezom budú podopreté iba na jednej strane. Tento malý problém sa dá vyriešiť aj vložením dvoch koncov závitových tyčí do steny. Uistite sa, že kúsky tyčí majú na vonkajšej strane rovnakú dĺžku, uvidíme prečo potom. Tieto podopierajú blok, ktorý sa opiera o stenu, čas sušenia, ale aj potom, čím sa v tomto mieste upevní menej pevná štruktúra.
Stena stúpa hore a dorazíme vo chvíli, keď je potrebné blok položiť na oporu. Prezentujeme ju rovno a jej koniec pritláčame na závitové tyče.
Zatlačte blok ostrým úderom tak, aby odtlačok tyčí označil miesto, kam vstúpia do bloku. Preto je dôležité mať rovnakú dĺžku tyčinky, aby sa získali dve samostatné značky súčasne.
Vyvŕtajte pri značkách o niečo väčšiu dĺžku, ako sú tyčinky, ktoré vyčnievajú. Dieru dobre roztiahneme, naplnímeme ju lepidlom tak, aby priľnavosť bola perfektná.

Krok 4: Tableta


Tu je polica na odkladanie toaletných potrieb hotová (vľavo). Potom bude potrebné pri pokládke dlaždíc urobiť mierny sklon. Prístupový prielez poskytuje dobrý prístup k vodovodnému potrubiu. Takže môžeme pokračovať v našom výstupe.
Stále kontrolujeme zvislosť, namontujeme stenu do výšky 2,20 metrov.

Krok 5: Návrat


Teraz sa vrátime k tablete, aby sme obmedzili striekajúcu vodu a skryli fľaše, ktoré nevyhnutne vniknú do tohto priestoru.
Pohľad zhora. Kladivo je umiestnené na polici. Je veľmi pevná a jej výška (95 cm) zabráni užívateľovi v tom, aby sa ohýbal a schmatol fľašu šampónu.

Krok 6: Skladovanie


Veľmi veľký predný panel sa použije na užitočné uloženie. Spodná časť, príliš nízka, nás nezaujíma. Takže to jednoducho zdíeme.
Postupne sa formujú prvé míľniky skladovania. V tomto okamihu je možné pristúpiť k dokončeniu natieraním dna a následne ťažko prístupných blokov.
Tu postavíme úložný priestor až do výšky vratnej dráhy, ale nižšie ako stena. Budeme tam môcť umiestniť rastlinu alebo dekoratívny predmet. Posledný box je vytvorený vyššie, dosť na umiestnenie fliaš, ako sú dezodoranty, lak na vlasy ...

Krok 7: Natierajte a dokončite

Práčka a strana na uloženie budú potiahnuté a natreté, zatiaľ čo strana na strane sprchy bude kachľová. Pred položením dlaždíc na stranu kúpeľa sa môže použiť lepiaci základný náter a potom pod dlaždice vodotesná živica. Na druhú stranu môžeme urobiť gobetis alebo použiť náterový povlak, ak má stena veľa nedokonalostí, a ak nie, priamo použiť povlak na vyhladenie v dvoch priechodoch, každý jeden milimeter.

Tipy na zničenie oddielu Naše praktické videá pre domácich majstrov