Udržiavanie čistej kuchyne

Udržiavanie čistej kuchyneWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Chladnička, mikrovlnná rúra, hrnce ... Carinne Guilbert z Guilbert Propreté (www.guilbert.net) v Bondy (93), hovorí nám všetko o týchto zariadeniach, takže je ťažké sa udržiavať v čistote! Rozhovor: Pierre Tessier

Ako udržiavať čistú kuchyňu v dobrom stave?

Na ochranu stien pred parou a postriekaním je lepšie položiť dlaždice. Na druhej strane sa vyhnite tapetám alebo všetkým poréznym poťahom, ako je napríklad tomette, ktoré sa ľahšie upchávajú. Ak máte vo svojej kuchyni tento druh náteru, môžete ho však naniesť tak, aby ste ho chránili a uľahčili pranie. Niektoré pracovné plány tiež vyžadujú špeciálnu údržbu. V prípade nehrdzavejúcej ocele najskôr vyčistite mäkkou handričkou a potom prejdite okolo špeciálny ochranný výrobok z nehrdzavejúcej ocele , nachádzajú sa všade v supermarketoch. Pokiaľ ide o drevené pracovné dosky, ktoré sú veľmi krehké, musia sa pravidelne naolejovať, najmenej raz mesačne, aby sa zabránilo tvorbe lesných škvŕn v dreve.

Aké pravidlá je potrebné dodržať, aby sa chladnička správne udržiavala?

Chladničku je potrebné rozmrazovať najmenej dvakrát ročne a najmenej raz mesačne ju čistiť saponátom rozpusteným v troche horúcej vody, aby sa odstránili posledné stopy mrazu alebo malé plesne, ktoré môžu byť prítomné. Interiér je umývaný zhora, aby nedošlo k znečisteniu už vyčistených políc. Aby ste zabránili výskytu nepríjemných zápachov, vyvarujte sa ich preťaženia a správneho uskladnenia všetkých výrobkov podliehajúcich skaze vo vzduchotesnom obale , Existujú aj malé triky, napríklad uvedenie mletej kávy, citrónu alebo pomaranča.

Ako vyčistiť varnú dosku, keď dôjde k rozstreknutiu alebo keď pretečie panvica?

Potom, čo sme utierali najväčšie papierové utierky, prešli sme špongiou tak, že sme dali pozor na to, aby sme použili čistiaci prostriedok na použitie v potravinách a nie agresívny výrobok, pretože varné dosky sú v kontakte, a to aj nepriamo, s jedlom. Pre indukčné varné dosky alebo keramické varné dosky existujú výrobky špeciálne upravené na zabránenie poškriabaniu. Sú to krémy, ktoré sa rozotierajú a nechajú pôsobiť niekoľko minút pred utretím bez toho, aby museli používať vodu. S týmto typom vybavenia by ste mali obzvlášť nikdy nepoužívajte kovovú podložku , Keď škvrna odmietne odísť, môžete použiť žiletku alebo malý čistič okien.

Ako by ste mali vyčistiť mikrovlnnú rúru?

Mikrovlnnú rúru je možné vyčistiť špongiou, saponátom a trochou vody. Predovšetkým sa vyhýbajte príliš agresívnym výrobkom, ako je napríklad bielidlo, a rovnako ako v prípade teflónových kachlí nepoužívajte stranu špongie, ktorá je poškriabaním. Potom opláchnite špongiou a dajte pozor, aby ste tam použili aj minimálne množstvo vody, pretože mikrovlnná rúra je elektrický spotrebič. Na dezodorizáciu a odstránenie mastných postrekov môžete tiež umiestniť a pohár vody v rúre a otočte ho päť až desať minút na plný výkon. Para odstráni tvrdé škvrny a absorbuje nepríjemné pachy. Naše praktické videá na dekoráciu kuchyne

Video: Návod na montáž - sklenená kuchynská zástena - DoMo-GLASS