Nainštalujte si na záhrade rybník

Nainštalujte si na záhrade rybník


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Vodná záhrada prináša do záhrady nádych originality a sviežosti. Je to tiež riešenie, ktoré dáva prírode ekologickú podporu. Nech už je plocha záhrady akákoľvek, môžete do nej nainštalovať rybník, ktorý vytvorí atmosféru prispievajúcu k relaxácii, hrám a nechá sa v nej prekvitať krásna kolekcia vodných rastlín.

Vytvorte rybník v malej záhrade

Na vybudovanie rybníka nie je potrebné mať veľkú záhradu. V meste ako na vidieku môžete využiť pijan, sud alebo zinkovú misu. Výsledok môže byť plný šarmu tak málo, že je potrebné venovať pozornosť pridaniu dekorácie rastlín. Tieto malé kontajnery sa hodia na všetky reliéfy: plochý terén, šikmá záhrada, terasa. Samozrejme je potrebné vziať do úvahy expozíciu povodia, aby sa vodné rastliny rozkvitali a prečo nie nejaké ryby. Vyhnite sa za každých okolností náhlemu zvýšeniu teploty vody, ktoré je pomerne časté, keď sú tieto malé umývadlá vystavené slnku počas najteplejších hodín. Preto je pre nich lepšie rezervovať v záhrade zatienené miesto.

Veľké otvorené priestranstvá a rybník

Ak máte to šťastie, že máte veľkú záhradu, sú povolené všetky fantázie. Existuje dostatok priestoru na vytvorenie veľkej nádrže. Medzi mnohými možnými riešeniami môžeme vytvoriť prírodný bazén alebo malý rybník, ktorý umožní dokonalý organizovaný rozvoj skutočného ekosystému. Usporiadanie bujnej banky môže byť výnimočne krásne vďaka zmesi farieb, listnatých rastlín rôznych výšok vysadených na zemi pokrytej dokonale leštenými kamienkami. Rush, daylily, ostrice a papradie sú všetky bankové rastliny pripravené prinútiť nás, aby sme sa roztavili pod svojím kúzlom.

Dekoratívny nádych vďaka farbám vodných rastlín a brehov

Inštalácia rybníka vo vašej záhrade umožní vašej fantázii rozbehnúť sa a vytvoriť tak výnimočný vesmír. Tým, že necháte rastliny, ktoré sa rozhodli prosperovať na základe ich farieb, prekvitať, môžete vytvoriť skutočný umelecký obraz. Odtiene modrej, ružovej, fialovej alebo gradientnej od bielej po striebornošedú, aby sa hrali so slnečnými lúčmi: každý si môže vybrať rastliny podľa svojej veľkosti, tónu kvetinových listov, ale aj farby lístia. A tiež sa snažíme myslieť na potreby každej rastliny a zároveň rešpektovať jej preferencie, pokiaľ ide o orientáciu, jas, či už ide o banku alebo vodnú rastlinu. Nakoniec, pri inštalácii rybníka vo vašej záhrade, je dôležité myslieť na jeho údržbu. Niektoré rastliny to robia veľmi dobre tým, že bránia rastu rias, zatiaľ čo iné, ako napríklad lekná, umožňujú vodnému bodu okysličovať. Niektoré rastliny dokážu vyrovnať túto vodnú záhradu pritiahnutím priateľského hmyzu a zabránením nežiaducim škodcom. Vodná výzdoba záhrady nemôže byť dokončená bez dokonale udržiavaného trávnika. Na druhej strane je potrebné dbať na systematické odstraňovanie zvyškov rastlín, ktoré by mohli znečistiť vodu, kvety a vädnuté listy. Aby sa zabránilo množeniu komárov, je možné umiestniť niektoré žaburinky na základňu rastlín. Niekoľko japonských schodov ohraničených tupými trávami prinesie posledný dotyk tejto výnimočnej vodnej záhrady. Kvitnúce rybník Naše praktické záhradnícke videá