Záhradníctvo na balkóne

Záhradníctvo na balkóneWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Len pár metrov štvorcových vonku, aby ste ochutnali radosti záhradníctva. Za predpokladu, že sa postarajú o potreby rastlín, môžu všetky prekvitať v kvetináčoch a mestských oblastiach: od najmenších jarných kvetov po slnečníky borovice, olivy alebo hortenzie, pre ktoré budete mať rozdrvenie počas dovolenky. Každý balkón má svoje vlastné špecifiká (povrch, krytá alebo otvorená, orientácia, materiály podláh a stien, farby atď.), Ktoré treba zohľadniť pri zakladaní záhrady. Okrem týchto štrukturálnych obmedzení je nevyhnutné vedieť, koľko času za deň alebo za týždeň sme pripravení venovať nášmu zelenému rohu.

Ako zariadiť záhradu na balkóne?

Pre balkón orientovaný na juh , je nevyhnutné vytvoriť tieňované oblasti a zmierniť jas, aby ste sa vyhli strane „rúry“. Za týmto účelom môžu boky, palisády alebo rovnátka obliecť zábradlie a steny. Podzemný betón môže byť pokrytý drevenými doskami alebo syntetickou trávou, ktorá zabráni prílišnému odrazu. Pre balkón orientovaný na sever , bude lepšie pestovať tieňové rastliny, pretože veľa rastlín a kvetín nemôže vydržať nedostatok slnečného žiarenia alebo príliš malé vystavenie. Pre balkón s polovičnou expozíciou (východ alebo západ), takmer všetko je povolené! Bez ohľadu na expozíciu je to otázka uprednostňovania hustých výsadieb, ktoré vytvoria mikroklímu prospešnú pre všetky rastliny (tiene, vlhkosť, priateľské rastliny atď.).

Aké nádoby by ste si mali zvoliť na usporiadanie záhrady na vašom balkóne?

Pri balkóne je vhodnejšie zvoliť zásobníky vody. Bez tohto zariadenia korene rýchlejšie vysychajú. Bez zalievania môžete prísť o rastliny iba za dva dni! Každý obalový materiál má svoje vlastnosti a nevýhody: plastický je veľmi ľahký (ideálny na zabránenie preťaženia štruktúry). Umožňuje veľa farieb a tvarov a môže byť vybavený kolieskami. V lete sa zahrieva pri kontakte so slnkom a veľmi rýchlo dehydratuje korene. terakota absorbuje vlhkosť a vracia ju ku koreňom. Udržuje dobrú teplotu chodidla a zabraňuje „horúcim nárazom“. Na druhej strane vysadený terakotový kvetináč váži ťažké a ťažko sa pohybuje. Okrem toho si pórovitosť materiálu zachováva choroby, ktoré si pred akýmkoľvek ďalším použitím vyžadujú dezinfekciu kvetináčov. drevo je dobrý kompromis za predpokladu, že sa považuje za minimum triedy 4. Borovica je vhodná, ale jej životnosť je obmedzená (maximálne 4 až 5 rokov). Teak, arabská guma alebo gaštan sú drahšie, ale chránené proti hnilobe. Drevené prepravky majú rôzne tvary a škálu farieb, ktoré umožňujú akýkoľvek typ dekorácie.

Aké rastliny si vyberiete, aby ste zariadili záhradu na balkóne?

Výber rastlín priamo súvisí s expozíciou (slnko, čiastočný tieň, tieň). Povolené sú všetky rastliny: od najmenšieho kvetu (maceška alebo pelargónia) alebo od najmenšej zeleniny (reďkev alebo bazalka) po strom (borovica dáždniková, vistéria). Všetko záleží na expozícii, štýle balkóna a dostupnom priestore. Rastliny zemskej vresy - hortenzie, vresy, kamélie a ďalšie ihličnany - budú vítané na balkóne bez obmedzenia, ktoré predstavujú v zemi. Na druhej strane rododendron (veľmi citlivý na znečistenie) netoleruje mestský vzduch dobre a veľmi rýchlo zvädne!

Ako udržiavať záhradu na balkóne?

Nestačí sadiť a nechať to tak! Rastliny na balkóne sú upravené a vyžadujú si minimálnu investíciu (od niekoľkých minút denne do niekoľkých hodín týždenne). zalievanie : Je to nevyhnutné. Príliš dôležité je plytvanie vodou. Príliš slabý, oslabuje rastliny a spomaľuje ich rast. Väčšina rastlín oceňuje, že povrch pôdy pred napojením vyschne. V lete sa večer večer zalievame. To vytvorí prospešnú vlhkosť a umožní koreňom čas na pitie cez noc pred odchodom do nového dňa. Vyvarujte sa zalievaniu počas dňa a najmä na slnku. Zabráni sa tým príliš rýchlemu odparovaniu vody, príliš veľkému tepelnému šoku z koreňov a účinku „lupy“ na kvapky vody na rastliny, ktoré ich spália! V zime budeme ráno zalévať. Toto zabráni vode zamrznúť korene cez noc. Počas dlhšej neprítomnosti je nevyhnutné niekoho zavolať, aby prišiel a zavlažoval rastliny. Inak bude nainštalovaný predajný automat. Mali by ste vedieť, že dažďová voda iba zalieva listy a povrch zeme a nie je úplne dostatočná na uspokojenie potrieb rastliny. Ak je balkón zakrytý iným balkónom alebo štruktúrou budovy, je dobré počas vegetačného obdobia 2 až 3-krát ročne „osprchovať“ rastliny. Nahrádza to neprítomnosť dažďa, ktorá zbavuje rastliny prachu a nečistôt na listoch a stonkách.
veľkosť : Aj v kvetináčoch je potrebné rastliny prerezávať, aby sa podporil rast nových stoniek a obmedzil sa ich vývoj. Príliš veľká rastlina môže v skutočnosti vytvárať príliš veľa tieňa alebo obmedzovať svetlo na úkor ostatných rastlín na balkóne. Každá rastlina si vyžaduje špecifickú veľkosť (pozri špecializované encyklopédie). čistenie : Na balkóne musíte byť schopní pravidelne a ľahko čistiť medzi vanou a pod vanou, aby ste udržali zdravý a čistý priestor. Zhluky mŕtvych rastlín podporujú rozvoj chorôb a nežiaduceho hmyzu. Otvory na odtok vody na balkóne nesmú byť blokované rovnakými hromadami rastlín. Napokon by bola ohrozená tesnosť štruktúry. Okrem toho by vytvorila silnú a konštantnú vlhkosť, ktorá napomáha rozvoju kryptogamických chorôb (húb). Boj proti chorobám : Vyžaduje sa tiež pravidelná kontrola zdravia rastlín. Vďaka promiskuite rastlín na balkóne sa choroby a hmyz vyvíjajú veľmi rýchlo. Uprednostňujte liečebné liečby skôr ako preventívne s príliš širokým spektrom, ktoré nerozlišuje medzi „dobrým“ a „zlým“ hmyzom. Výzdoba : V závislosti od priestoru a štýlu, ktorý chcete dať svoj balkón, všetko pôjde! Nábytok, svietniky, lampy, zvonkohra, slnečné hodiny, fontány, kŕmidlá a Birdhouse ... Výber v záhradných centrách alebo na internete je obrovský ... Ďakujeme, že ste v obchode našli hrnce a kvetináče! Naše praktické záhradnícke videá