Čo je to priehradová štruktúra?

Čo je to priehradová štruktúra?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Čo je to priehradová štruktúra?

Krovná štruktúra, známa tiež ako americký rám (objavil sa vo Francúzsku v 70. rokoch, dovážaný z krajiny strýka Sama), je priemyselným rámom vyrobeným z dreva alebo jeho derivátov.

Jeho špecifickosť v porovnaní s tradičným rámom? zastrešujúci statok je úspornejší v materiáloch! Podperný rám nie je nikdy vyrobený z masívneho dreva, ale s ľahkými kúskami dreva (krovy, teda názov „priehradový priehradový nosník“ alebo niekedy „pevný priehradový nosník“) sú veľmi blízko seba a spojené vďaka kovovým konektorom. Po zostavení tvoria tieto farmy pevnú a odolnú jednotku, ale používajú menej materiálu ako v prípade konvenčného rámu.

Výhody priehradovej konštrukcie: ekonomické a pevné

V súčasnosti je vo Francúzsku viac ako 50% snímok pevné rámy : od 70. rokov minulého storočia úspech typ strechy nemožno poprieť! Dôvody tohto šialenstva sú početné, pretože priehradová štruktúra má mnoho výhod. Je to skutočne:

 • Ekonomický, pretože americký rám je vyrobený z lacného dreva a menej dreva ako konvenčný rám.
 • Ľahký vďaka použitiu tenkého dreva. Náhle je nosníková konštrukcia veľmi jednoduchá a veľmi rýchla inštalácia (čo samozrejme znamená výhodné inštalačné náklady!).
 • Silný a odolný v priebehu času vďaka sieti fariem, ktoré ju tvoria.

Stručne povedané, priehradová štruktúra je rám, ktorý ponúka vynikajúcu hodnotu za peniaze vo svete strešnej krytiny.

Aké sú nevýhody krovu?

Aj keď to má veľmi zaujímavé výhody, mali by ste vedieť, že americký rám má aj určité nevýhody, ktoré je potrebné mať na pamäti, skôr ako sa rozhodnete pre tento typ krytiny.
Prvý významný nedostatok priehradová štruktúraje to, že malý priestor, ktorý zostáva medzi priehradovými nosníkmi a kovovými konektormi, ktoré ho tvoria, neponúka možnosť usporiadania spodnej strany strechy. Nosníky nemôžu byť sprevádzané rovnými povrchmi, na ktorých sa dajú skladovať veci. Rám potom môže byť oblečený iba ľahkým omietkovým stropom a je veľmi ťažké vytvoriť podkrovie alebo obytné podkrovie v malom ráme.

Okrem toho je to však nevyhnutný problém drevené rámy, štruktúra podpery je veľmi citlivá na vlhkosť. V skutočnosti, aby sa zabezpečila udržateľnosť amerického rámu, úroveň vlhkosti nesmie prekročiť 22%. Lepšie je vyhnúť sa daždivému dňu ...

Aký rozpočet potrebujete na priehradovú štruktúru?

Ak to vyžaduje asi 100 EUR za meter štvorcový tradičný rám, musíte naplánovať priemerný rozpočet okolo 60 EUR / m² na rám farmy, to znamená veľké úspory.

Najmä v stavebníctve si na rozvoj podkrovia domu často vyžaduje pomerne vysoký rozpočet. Ak nechcete využiť priestor pod strechou na vybudovanie novej miestnosti alebo ako jednoduchý skladovací priestor a navyše je váš rozpočet obmedzený, krovová štruktúra je vzorom rámu, ktorý potrebujete !Komentáre:

 1. Keaton

  Prepáčte, ale navrhujem ísť určite inou cestou.

 2. Kayin

  Bravo, tvoj názor sa bude hodiť

 3. Taulmaran

  Thank you for an explanation. All just brilliant.

 4. Franco

  Bravo, aké sú správne slová ... geniálna myšlienka

 5. Mannie

  It is removed (has mixed topic)

 6. Akinoll

  Magnificent phraseNapíšte správu