Články

Pred / po: dvojizbový byt s rozlohou 42 m²

Pred / po: dvojizbový byt s rozlohou 42 m²

Na optimalizáciu povrchu tohto bývalého bytu s rozlohou 42 m² majitelia vyzvali Estelle Chevallier a Philippe Carillo zo spoločnosti návrhárov interiérov Créateurs d'Intérieur. Priestor bol kompletne prepracovaný a dekorácia sa modernizovala vďaka spojenectvu bielej a žltej.

Usporiadanie

pred: Vchod vedie priamo k priečke a chodbe, ktorá zaberá priestor. Kuchyňa je obmedzená na rohu obývacej izby.
after: Priečky boli premiestnené tak, aby umožňovali vstup do kontinuity s obytným priestorom. Kuchyňa bola presunutá, aby zaberala celú časť steny. Kúpeľňa je teraz pripojená k spálni a oddelená od WC.

Obývacia izba

pred: Stena sa ťažko používa kvôli zavrhnutému komínu. Obklady dávajú miestnosti staromódny vzhľad, ktorý sa javí ako matný.
after: Podlaha bola pokrytá svetlými dubovými parketami a francúzsky strop bol natretý bielou farbou, aby bola miestnosť jasnejšia. Stena starého krbu ustupuje vlastnej knižnici a integrovanému bioetanolovému krbu.

V kuchyni

pred: Kuchyňa je obmedzená do kúta obývacej izby, oddelenej polovičnou priečkou. Malý a tmavý, nie je ani praktický, ani užívateľsky prívetivý.
after: Kuchyňa bola presunutá, aby zaberala celú časť steny. Nábytok bol vyrobený na mieru s dverami bez kľučiek, v bielej a šedej saténovej farbe. Pruh LED vložený do nábytku zdôrazňuje objem celku a vytvára nepriame osvetlenie. Umývadlo je prilepené pod plánom, aby bolo diskrétnejšie.

Vchod

pred: vchod vedie do veľmi nepohodlnej dlhej chodby, ktorá vedie do všetkých miestností. Priestor nie je vôbec optimalizovaný.
after: oddiely boli presunuté, aby sa maximalizoval priestor. Vchod teraz slúži do spálne, kúpeľne a WC a rozširuje sa do obývacej izby. Knižnica v stene optimalizuje úložný priestor. Na strope žltý pruh dodáva dotyk farby v súlade s nábytkom a vybranými materiálmi.
Firma Créateurs d'Intérieur, zaoberajúca sa návrhármi interiérov, pôsobí aj v Lyone, Marseille, Aix en Provence, Montpellier, Nîmes, Toulouse a Nantes.