Informácie

Chyby, ktorým sa treba vyhnúť pomocou vašich žiaroviek

Chyby, ktorým sa treba vyhnúť pomocou vašich žiaroviek

Výber jednej žiarovky nad druhou, ktorá zaručí dobré výsledky budúcu jar, je často náhoda. Niektoré úskalia sa však môžete vyhnúť opatrným výberom žiaroviek a ich správnym vysadením.

Uprednostňujte žiarovky dobrej veľkosti

Vyvarujte sa výberu chorých žiaroviek, uprednostňujte žiarovky dobrej veľkosti.

Vyberte plné žiarovky

Nikdy neužívajte „duté“ žiarovky. Ľahkým zatlačením sa uistite, že sú plné.

Vyvarujte sa zafarbených žiaroviek

Postarajte sa o ich zdravotný stav. Odstráňte automaticky tie, ktoré majú na povrchu podozrivé stopy, mäkké škvrny alebo nekrózu.

Zasaďte svoje žiarovky správne

- Nikdy nevsádzajte žiarovky hore nohami. Aby sa žiarovka mohla vyvíjať, musí byť schopná normálne zakoreniť. „Špicatá“ časť musí byť nevyhnutne na vrchu. - Ak vzhľad žiarovky zanecháva pochybnosti, položte ju do ľahu. Toto je niekedy prípad begónie, ktorej stredné „oko“ musí byť navrchu. - Neuchovávajte príliš hlboko alebo príliš na povrchu. Vždy používajte kvetináč, ktorý vám zaručí dokonale prispôsobenú dieru. Hĺbka 10 až 20 cm postačuje v závislosti od veľkosti banky. Vypočítajte hĺbku výsadby v priemere trojnásobkom výšky banky. - Nikdy nepoužívajte dibbler. Dibbler zanecháva pod žiarovkou dutinu, ktorá môže vyschnúť alebo hniť.

Vedieť, ako ich rozlíšiť ...

Pozor, nezamieňajte si žiarovky a hľuzy. Krokusy, tulipány, narcisy sú cibule, hľuzy dahlia, ktoré musia byť vysadené rýčom. Nájdite všetky chyby, ktorým sa musíte vo svojej záhrade vyhnúť.