Chyby, ktorým sa treba vyhnúť pri mixovaní štýlov

Chyby, ktorým sa treba vyhnúť pri mixovaní štýlov

Prichádza jar a chcete zmeniť výzdobu svojho interiéru? Chcete zmeniť svoj štýl alebo kombinovať niekoľko? Pred ponorením sa dôkladne zamyslite, pretože čo sa týka štýlov miešania, rýchlo sa objavil nedostatok chuti. Doprajte si, odvážte sa kombinovať štýly, ale s mierou a jemnosťou. Aby ste mali štýlový priemyselný interiér a priemyselný nábytok, je potrebné dodržiavať niektoré pravidlá.

Chyba č. 1: Miešanie farieb

Krásne dni sú tu a inšpirujú vás množstvom farieb. Avšak vo dekorácii, aj keď farba privádza do tupého interiéru sáčok, sa dôrazne odporúča nemiešať viac ako tri farby s rizikom, že skončí s klaunským štýlom. Rovnako ako sa treba vyhnúť tónu pri tóne. Ak sú zvolené farby v rovnakých odtieňoch, výsledok by mohol byť srdcervúci, pretože mu chýba kontrast, a preto lesk.

Chyba č. 2: Miešanie vzorov

Dôvody majú určitú výhodu, pretože prinášajú kontrast k dekorácii, ktorá nemá charakter. Miešanie niekoľkých vzorov však váži interiér. Aby sa predišlo tejto chybe, dôrazne sa odporúča zvoliť napríklad dva vzory a rozptýliť ich striedmo v miestnosti. V prípade spálne si môžete vybrať zladenie vankúšov romantického štýlu s tapetou v barokovom štýle. Alebo ak sa cítite odvážne, prečo vyskúšať spárované pruhované záclony s prikrývkou z polky dot. Víťazstvo môže byť tiež víťazom!

Chyba č. 3: Miešanie materiálov

Neváhate medzi rôznymi materiálmi: drevo, kov, sklo, dlaždice atď. Zmiešajte materiály, prečo nie, ale nekombinujte viac ako dva látky, pretože vo vašom interiéri chýba harmónia. Určité kombinácie materiálov zázraky. To je napríklad prípad dreva a obkladačiek. Táto zmes prináša do miestnosti teplo a originalitu. Alebo je možné zobrať si drevo s kovom. Kým kov inšpiruje pomerne chladnú atmosféru so svojou priemyselnou stránkou, drevo medzitým dodá teplú notu.

Chyba č. 4: Miešanie tém

Milujete cestovanie a obzvlášť milujete divoký štýl amazonskej džungle a rafinovaný štýl japonského Zen. Uvedomte si, že tieto dva štýly sú dosť protichodné. Ich zmiešanie by preto predstavovalo skutočný nedostatok chuti. Pre harmonický interiér sa rozhodnete ozdobiť svoju obývaciu izbu v štýle Zen a svoju kúpeľňu v divočejšom štýle. Takže si nielen udržiavate témy, ktoré sa vám páčia, ale vylepšuje sa aj váš interiér. V rovnakom duchu sa vyhnite „celkovému vzhľadu“. Ten by prispel k atmosfére miestnosti. Takže sa rozhodnite pre neutrálne farby a ozdobné predmety vo vybranej téme a umiestnite ich do miestnosti, čím vytvoríte harmonickú atmosféru.