Články

Voluty, arabesky a krivky: vzor zaobľuje uhly!

Voluty, arabesky a krivky: vzor zaobľuje uhly!

Bojíte sa správnych uhlov a stresu zo symetrie? Zrušte ich a priveďte krivky do svojho interiéru! Používajú sa na ozdobu a dekoráciu po tisícročia. Dnes ich reviduje mnoho značiek a zobrazujú veľmi grafické čiary. Integrovať sa do interiéru s barokovým alebo súčasným duchom a prelomiť príliš prísne línie a priniesť trochu ľahkosti!

Ako integrovať arabesky do mojej dekorácie?

Krivky sú všade a sú zobrazené zo všetkých uhlov! Riad, domáce spotrebiče, žalúzie, japonské panely, vankúše, nálepky ... Súhlasia so všetkými štýlmi, stačí si ich vybrať a integrovať do zručnosti. Čierne a svetlé čiary budú perfektné pre zenovú a rafinovanú dekoráciu; hrubšie, farebné a štylizované krivky sú vhodnejšie pre barokovú alebo grafickú atmosféru. Ak chcete objaviť svieži a ženský štýl, kombinujte výtlačky a farby na svojom príslušenstve a bielizni. Vankúše Liberty sa šťastne prelínajú s rokokovými tkaninami, zvitky sa tiahnu na záclonách a trú sa o plecia s grafickými vzormi na stenách ... Je len na vás, aby ste určili pravidlá! Ak chcete zostať v miernom tóne, môžete integrovať arabesky do miestnosti vo forme nálepiek (www.thecollection.fr). Integrujte do svojich nástenných doplnkov skutočné ozdobné prvky (háčiky na kabáty, osvetlenie ...), aby bol trompe-l'oeil skutočnejší než život! Nakoniec sa krivky dokonale kombinujú s dekoráciou stredomorského štýlu s okrovými, modrými a zemskými tónmi. zo Sieny a bielej. Arabesky majú svoj pôvod v islamskom dekoratívnom umení, a preto dokonale zapadajú do riadiaceho ducha.

Ale odkiaľ pochádzajú?

Arabeska označuje ozdoby v podstate zložené z čiar, kriviek a arabských písmen. Prepletenie týchto vzorov vedie k umeleckým formám, ktoré predstavujú rastliny alebo zvieratá, aj keď sú zriedkavejšie. V moslimskom náboženstve je zastúpenie zvierat skutočne zakázané. História pripisuje arabesku islamskému dekoratívnemu umeniu, ale základné prvky tohto druhu ornamentu nepochádzajú z arabského sveta. Od renesancie sa arabeska postupne rozvíjala v západnom umení. Dnes už nie sú systematicky spájaní s islamským umením a sú súčasťou veľmi rozmanitých grafických tém.