Video: starajte sa o palmu, pričom niektoré listy vyschli

Video: starajte sa o palmu, pričom niektoré listy vyschli

Vďaka poradenstvu odborníkov z rastlinnej kliniky pochopte choroby vašich kvetov a naučte sa ich ošetrovať. Dnes je to palma, ktorá je po vyschnutí listov základne podrobená Jean-Louis Leca. Postupujte podľa jeho analýzy a odporúčaní na videu!

Otázka od používateľa

<>

Pozrite si video

ID videa = "0" /

Vyšetrovanie a diagnostika

Rastlina prezentovaná používateľom je Phoenix canariensis, veľmi bežný druh dlane, ktorý sa dá nájsť napríklad pozdĺž Francúzskej riviéry. Rovnako ako jeho kolegovia aj on potrebuje dobré slnečné svetlo, aby nezabudol na pravidelné zavlažovanie a kvalitné odvodnenie. Záhradník a priori tieto podmienky rešpektuje, ale listy na spodnej časti dlane začali žltnúť a vysychať. V skutočnosti je táto palma v skvelej kondícii. Životný cyklus Phoenix canariensis skutočne zahŕňa prirodzenú obnovu listov. Staré sú teda opustené a nakoniec zomierajú. V žiadnom prípade však neodrážajú známky únavy alebo choroby rastlín.

Niektoré odporúčania

Aby bola dlaň estetickejšia, je možné vyschnuté listy zbaviť ich rezaním. Zvyšok údržby príde na dobré vystavenie slnku, zalievanie bez prebytku a dobré odvodnenie. Ak budete postupovať podľa týchto niekoľkých pokynov, bude palma skvele robiť! Vy tiež položte svoje otázky na klinike rastlín! Zistite tiež, ako sa starať o trpasličí dlaň, ktorej listy sú žlté.