Krátko

Zber šalotiek

Zber šalotiek

Šalotka je jednou z prvých plodín vysadených v roku, od februára alebo marca. Zber sa uskutočňuje v lete, od konca júna do augusta, v závislosti od regiónu. Ako viete, či je čas vyniesť úrodu zo zeme? Len pri pohľade na lístie. Po vyschnutí môžete začať trhať. Skôr riskujete ohrozenie životnosti žiaroviek. Paradajky dozreli, šaláty smerovali ... Ak chcete túto chutnú zeleninu sprevádzať aj na tanieri, posypte ju jemne nasekanou šalotkou. Je to chutné aj vynikajúce pre zdravie. Šalotka, ktorá má veľmi nízky obsah kalórií, bohatá na množstvo vitamínov, minerálov a stopových prvkov, tiež riedi krv a znižuje hladinu „zlého“ cholesterolu. Toľko dôvodov k (opätovnému) objaveniu tohto zeleninového korenia tým, že ho pozvete do letných šalátov, ale tiež ako celok ako doplnok k mäsu napríklad v rúre. obtiažnosť : ľahké Potrebné náradie : - Vidlica (voliteľné) - Debny

Krok 1 - Odtrhnite šalotky na spodnej časti listov


Šalotky sú pochované veľmi povrchne, môžete ich odstrániť jednoducho potiahnutím stoniek zo spodnej časti lístia. Ak je to potrebné, v prípade odporu ich pomocou vidlice zaistite bez toho, aby ste ich poškodili.

Krok 2 - Oddeľte žiarovky


Šalotka sa skladá z mnohých hláv. Oddeľte ich, aby zhnitá žiarovka neznečistila tých, ktorí sa jej dotknú.

Krok 3 - Nechajte šalotky zaschnúť


Sušenie je nevyhnutným krokom pre dobrú ochranu žiaroviek. Musia zostať na slnku niekoľko dní. Ak je počasie neisté alebo dokonca aj v daždi, privolajte ich čo najskôr a vyveďte na slnko.

Krok 4 - Z žiaroviek vyberte pôdu


Keď sú žiarovky úplne suché, môžete z pôdy odstrániť zvyšky. Aby ste to dosiahli, vtierajte si ich do rúk, pričom sa uistite, že ste odstránili iba povrchovú obálku, pretože šalotka potrebuje na dobrú ochranu svoje kože.

Krok 5 - Ukladajte šalotky


Šalotky sa musia skladovať v dobre vetranej miestnosti, mimo dosahu vlhkosti a mrazu. Môžete ich držať v prepravkách a rozmiestniť ich tak, aby sa podporilo vetranie a aby sa zabránilo hnilobe. Šalotka je zachovaná aj vo forme vrkočov, aké vidíme v lete na trhoch.

Krok 6 - Skontrolujte stav vašich šalotiek


Pravidelne kontrolujte stav šalotky, aby ste zabránili kontaminácii jedného zhnitého subjektu. Z tohto dôvodu nemôže byť nič jednoduchšie, len pritlačte žiarovku medzi prsty: tí, ktorí sú rozmaznaní, sú jemní a vydávajú silný zápach. Vezmite ich na kompost. V závislosti od odrody sa šalotky vyberané pri splatnosti, sušené na slnku a skladované v dobrých podmienkach, môžu uchovávať až do nasledujúceho leta.