Video: Postarajte sa o trpasličí dlaň, ktorej listy sú žlté

Video: Postarajte sa o trpasličí dlaň, ktorej listy sú žlté

Vďaka poradenstvu odborníkov z rastlinnej kliniky pochopte choroby vašich kvetov a naučte sa ich ošetrovať. Dnes je to trpasličí palma, ktorá je po zažltnutí konca svojich listov vystavená Jean-Louis Leca. Postupujte podľa jeho analýzy a odporúčaní na videu!

Otázka od používateľa

<>

Pozrite si video

ID videa = "0" /

Vyšetrovanie a diagnostika

Je dobre známe, že dlaň je rastlina milujúca slnko. Neupravuje sa však na veľmi suchú pôdu, pretože potrebuje minimálnu vlhkosť na úrovni koreňov. Tu žltnutie listov píl z kovu pochádza z dvoch faktorov. Prvá súvisí s nedostatkom slnečného žiarenia. Na rozdiel od mnohých iných rastlín môže byť dlaň priamo vystavená slnečným lúčom bez toho, aby jej bola škodlivá. Druhá prichádza z dvoch klasických chýb: prebytočná voda a zlá kanalizácia nádoby, ktorá prijíma rastlinu. Dlaň má vysoko rozvinutý koreňový systém, ktorý nemá rád v neustále vlhkej pôde.

Niektoré odporúčania

Najprv sa zdá byť nevyhnutné repotovať rastlinu. Je potrebné zabezpečiť nový substrát pre pílové palety a funkčný odtok na dne nádoby. Na druhej strane je vhodné, aby ste dlaň nezalievali viac ako raz týždenne, čo by mohlo viesť k hnitiu koreňov. Nakoniec zaistite rastlinu čo najviac slnka umiestnením do miestnosti veľmi vystavenej svetlu. Vy tiež položte svoje otázky na klinike rastlín! Zistite tiež, ako sa starať o palmu s vyschnutím niektorých listov.