Video: liečte rozpadajúci sa kaktus

Video: liečte rozpadajúci sa kaktus

Vďaka poradenstvu odborníkov z rastlinnej kliniky pochopte choroby vašich kvetov a naučte sa ich ošetrovať. Dnes je to kaktus vo veľmi zlom stave, ktorý sa predkladá Jean-Louisovi Lecovi. Postupujte podľa jeho analýzy a odporúčaní na videu!

Otázka od používateľa

<< Bonjour, j'ai un problème avec un cactus. Celui-ci est installé dans un endroit lumineux mais il ne reçoit pas directement la lumière du soleil. L'année dernière, de larges taches blanches sont apparues sur ma plante. Je l'ai taillée et elle est repartie, mais depuis quelques semaines, les taches réapparaissent. >>

Pozrite si video

ID videa = "0" /

Vyšetrovanie a diagnostika

Tento kaktus vykazuje významné známky únavy. Naozaj, záhradník videl, ako sa na spodku hlavných častí rastliny objavujú dôležité nekrózy, a zdá sa, že táto rastlina postupne odumiera. Kaktus je však pomerne dobre umiestnený, pretože je umiestnený vo svetlej miestnosti bez priameho vystavenia slnku za oknom. Príčina problému je preto klasická: opäť sme v prebytku vody. Kaktus zostáva predovšetkým v suchých zónach a prebytok vody spôsobuje rovnaké príznaky ako nedostatok vody, konkrétne sušenie rastliny. V tomto prípade je substrát určite príliš vlhký, čo spôsobilo hnilobu koreňov, a teda neschopnosť správne kŕmiť rastlinu.

Niektoré odporúčania

Je dôležité, aby ste svojej rastline nedali príliš veľa vody, najmä ak ide o kaktus. V tomto prípade sa odporúča repotovať, aby sa získal nový, menej navlhčený substrát, pričom sa osobitná pozornosť venuje zabezpečeniu dobrej drenáže po dobu vlhkosti s pomerne vzdialenými dátumami. Nadmerné zalievanie je opakujúcim sa problémom medzi amatérskymi záhradníkmi, ktorí majú tendenciu chcieť svoju rastlín príliš veľa udržiavať. Kaktus by nemal byť napojený viac ako jedenkrát týždenne v lete a počas zimy vôbec nevyžaduje vodu. Vy tiež položte svoje otázky na klinike rastlín! Objavte tiež, ako sa starať o kaktus bodkou a ako udržiavať kaktus.