Komentáre

Video: údržba črepníkových rastlín

Video: údržba črepníkových rastlín

Máte rastliny, ktoré ste už niekoľko rokov nepresadili? Korene majú v priebehu času tendenciu napadnúť celý hrniec, v ktorom sú nainštalované. Ak chcete vidieť, ako sa vyvíjajú správne, je nevyhnutné poskytnúť im nový substrát. Alexandre Risser, záhradný architekt, zdôrazňuje dôležitosť údržby a poskytuje vám niekoľko rád o zalievaní. Objavte ich na videu!

Pozrite si video

Vyberte rastlinu z prvého hrnca

Na svoju demonštráciu si Alexandre vybral vistériu, ktorej korene napadli hrniec. V tejto fáze je nevyhnutné zmeniť závod na výrobu kontajnerov a ponúknuť mu nový substrát. Z tohto dôvodu je potrebné oddeľovať zeminu a steny hrnca napríklad pomocou rýľovej lopaty. Neváhajte ho položiť do postele, aby sa uľahčila prevádzka. Keď sa krík a kvetináče oddelia, odstráňte starú drenáž, ktorá bude neskôr nahradená novou, a odrežte korene, ktoré sú všade okolo koreňovej gule.

Pripravte si druhý pot

Do spodnej časti vášho nového hrnca vložte odtokovú dosku. Tu Alexandre používa jednoduchý kúsok polystyrénu, ktorý pomôže vode správne odtekať. Hore umiestnite filter, ktorý zabráni upchatiu pôdy odtokovým otvorom. Nezabudnite na klasickú drenážnu vrstvu, ktorá môže pozostávať z ílových guličiek alebo jednoduchého štrku.

Repotujte svoj závod

Potom stačí vložiť pôdu a vložiť svoju rastlinu do hrnca. Je dôležité, aby substrát vyplnil celú nádobu a aby zapadol do všetkých medzier. Na zabalenie pôdy môžete použiť rukoväť rýče. Nakoniec voda hojne. Cieľom je odstrániť všetky vzduchové medzery, aby korene pri kontakte nevyschli. Prvé zavlažovanie, ktoré sa tiež nazýva utesnenie, má preto zásadný význam. Po dokončení tohto kroku položte na povrch vrstvu zalievacej pôdy. Vaša rastlina teraz môže rásť za ideálnych podmienok. Zalievanie sa bude musieť zopakovať do troch až piatich rokov, keď korene znovu napadnú celú zem. Medzitým ho môžete jednoducho udržiavať a užívať si ho po celý rok! Nájsť Údržba črepníkových rastlín na Minutefacile.com. Produkoval Minute Facile.