Krátko

Materiálové zameranie: ako zvoliť vyšívací bubon?

Materiálové zameranie: ako zvoliť vyšívací bubon?

Dostanete sa k výšivke. Ihly, nite, vyšívacie plátno, nožnice ... Kúpili ste všetko vybavenie, ktoré potrebujete, aby ste mohli podniknúť prvé kroky v neodpustiteľnom svete vyšívania. Ale mysleli ste na vyšívací bubon? Nie? Vyšívací bubon je však nevyhnutným nástrojom na ručné vyšívanie. Aby ste si mohli vybrať správny výšivkový obruč, tu sú kritériá, ktoré treba vedieť, aby sa nemýli ...

Priemer vyšívacieho obruče

V závislosti od veľkosti vyšívaného kusu si môžete zvoliť a výšivka obruč s väčším alebo menším priemerom. Preto najmenšie veľkosti zobrazujú priemery začínajúce od 10 cm, zatiaľ čo najväčšie modely môžu mať priemery okolo 53 cm. V priemere to znamená 55 eur za a výšivka obruč drevené v tomto type formátu.

Nastavovací systém

Aby ste si mohli vyšívať výšivku podľa vášho želania, vyšívacie bubny mať jeden z nasledujúcich nastavovacích systémov:
  • nastavovací systém so skrutkou: priemer a napätie vyvíjané bubnom sú nastaviteľné otáčaním skrutky, ktorá spája dva konce príslušenstva.
  • nastavovací systém s kovovými sponami: vonkajší krúžok má drážku, do ktorej je vložený kovový krúžok. Novinka: 739845 látka je umiestnená na vonkajšom krúžku a kovový prsteň je pripevnený na vrchu pritiahnutím dvoch úchytiek.

Materiál vyšívacieho bubna

Najbežnejšie bubny z výšivka sú vyrobené z bukového dreva. Výhody tohto druhu sú robustné, pevné a flexibilné. Už niekoľko rokov sa na trhu objavujú modely plastových bubnov. Tieto typy bubnov sa dajú kúpiť lacnejšie. V prípade plastového bubna s priemerom 13 cm sa počíta okolo 2 až 3 eur.

Špeciálne vyšívacie bubny

Existujú modely bubnov špecifické pre obrázok:
  • výšivka obruč s upevnením na stôl: tento vyšívací bubon uvoľní vaše dve ruky. Pre tento typ modelu budete musieť zaplatiť rozpočet okolo 25 eur.
  • výšivka obruč pod stehno: rovnako ako vyšívací bubon pripevnený k stolu, tento model uvoľní vaše ruky zaklinením pod stehno. Väčšina z nich vyšívacie bubny sú výškovo nastaviteľné. Počítajte medzi 30 a 40 eurami pre model s priemerom 25 cm.